Lifestyle

Burčák z Pálavy je chutný a zdraví prospěšný

Na burčáku si lidé každoročně pochutnávají. Není divu, jeho chuti se totiž nic nevyrovná. Částečně zkvašený mošt vyráběný z plodů vinné révy je lahodný a najdete v něm malé procento alkoholu.

Tento nápoj obsahuje ideální poměr alkoholu, kyselin a cukru a je aktuální jen několik dní po začátku kvašení moštu. Výše alkoholu je cca 1 – 7 %. Většinou se získává z bílých plodů vinné révy a jeho barva je nažloutlá. Samozřejmě bývá trochu zkalený, ale nenajdete v něm nežádoucí látky a nečistoty. K mání je také burčák jižní Morava z červených hroznů, jehož chuť je úžasná a nenahraditelná. Objevují se v něm zdraví prospěšné látky, ale s jeho konzumací se to nesmí přehánět. Mohou se totiž objevit zažívací problémy. Burčák se může pochlubit obsahem bílkovin, minerálů, stopových prvků a kvasinek.

Je populární u nás i v Evropě

Nápoj z bílých či červených hroznů se pije především na Moravě, ale lidé si ho zamilovali také jinde v Evropě. Konzumuje se na Slovensku, v Rakousku a Německu, samozřejmě pod jiným názvem. V Rakousku se mu říká Sturm a na jihozápadě Německa zase Junger Wein. V Bavorsku ho ochutnáte pod jménem Federweisser. Francouzi mu říkají vin bourru.

Na Moravě je nejlepší

Pokud si chcete dopřát pár sklenic tohoto lahodného moku, vyzkoušejte burčák Pálava z rodinného vinařství Holánek. Moravský burčák je vyrobený ekologickou cestou a z kvalitních bílých anebo červených hroznů. Můžete jich okusit hned několik, bude záležet jen na vaší chuti. Červený burčák je svatovavřinecký a Neronet. Bílý burčák zase muškát moravský, rulandské šedé či ryzlink vlašský.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, která je tu jen jednou za rok, a dopřejte si burčák, protože posílí váš organismus, upraví trávení a tělu dodá potřebné vitamíny. Nesmíme zapomenout na jeho cenu, která je příznivá!

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.