Lifestyle

Burčák z Pálavy je chutný a zdraví prospěšný

Na burčáku si lidé každoročně pochutnávají. Není divu, jeho chuti se totiž nic nevyrovná. Částečně zkvašený mošt vyráběný z plodů vinné révy je lahodný a najdete v něm malé procento alkoholu.

Tento nápoj obsahuje ideální poměr alkoholu, kyselin a cukru a je aktuální jen několik dní po začátku kvašení moštu. Výše alkoholu je cca 1 – 7 %. Většinou se získává z bílých plodů vinné révy a jeho barva je nažloutlá. Samozřejmě bývá trochu zkalený, ale nenajdete v něm nežádoucí látky a nečistoty. K mání je také burčák jižní Morava z červených hroznů, jehož chuť je úžasná a nenahraditelná. Objevují se v něm zdraví prospěšné látky, ale s jeho konzumací se to nesmí přehánět. Mohou se totiž objevit zažívací problémy. Burčák se může pochlubit obsahem bílkovin, minerálů, stopových prvků a kvasinek.

Je populární u nás i v Evropě

Nápoj z bílých či červených hroznů se pije především na Moravě, ale lidé si ho zamilovali také jinde v Evropě. Konzumuje se na Slovensku, v Rakousku a Německu, samozřejmě pod jiným názvem. V Rakousku se mu říká Sturm a na jihozápadě Německa zase Junger Wein. V Bavorsku ho ochutnáte pod jménem Federweisser. Francouzi mu říkají vin bourru.

Na Moravě je nejlepší

Pokud si chcete dopřát pár sklenic tohoto lahodného moku, vyzkoušejte burčák Pálava z rodinného vinařství Holánek. Moravský burčák je vyrobený ekologickou cestou a z kvalitních bílých anebo červených hroznů. Můžete jich okusit hned několik, bude záležet jen na vaší chuti. Červený burčák je svatovavřinecký a Neronet. Bílý burčák zase muškát moravský, rulandské šedé či ryzlink vlašský.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, která je tu jen jednou za rok, a dopřejte si burčák, protože posílí váš organismus, upraví trávení a tělu dodá potřebné vitamíny. Nesmíme zapomenout na jeho cenu, která je příznivá!

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.