Cestování

Dovolená v Rakousku: Solná komora uchvátí vás i vaše blízké

Pustila jste se do plánování dovolené a nedaří se vám vymyslet příhodnou destinaci? Česko vás omrzelo, ale na druhou stranu nechcete cestovat přes půl světa? Jednoduchá rada zní: udělejte si výlet do Rakouska! Co na tom, že zima není v plném proudu, dovolená v Rakousku totiž nemusí být pouze o lyžování v Alpách. Naši jižně položení sousedé mají v rukávu i jiná esa – například oblast zvaná Solná komora, která se vyznačuje desítkami úžasných jezer.

Solnou komorou se nazývá oblast, která se rozkládá napříč třemi regiony: především v Horním Rakousku, z části pak ve Štýrsku a Salcburku. Hlavním důvodem, proč je lokalita tak populární, jsou zmíněná jezera s křišťálově čistou vodou a okolní příroda. Milovníci turistiky se jednohlasně shodují, že dovolená Rakousko patří k nezapomenutelným zážitkům.

Rakousko je pro každého, i pro rodiny s dětmi!

Dovolená v Rakousku u jezera láká především mladší generaci, nicméně v oblasti Solné komory si přijdou na své i aktivní starší páry. Malebné prostředí nabízí spoustu možností, jak trávit čas – od pěší turistiky přes cykloturistiku a sportování na jezerech až po prohlídku mnoha atraktivních historických pamětihodností. K nejnavštěvovanějším městům patří Traunkirchen, Hallstatt (nezapomeňte na prohlídku známého solného dolu), Bad Ischl a St. Wolfgang.

Za zmínku stojí i dovolená v Rakousku s dětmi – ty jistě ocení, když je vezmete na projížďku na jezeře Traunsee mezi městy Bad Ischl a Gumnden. A to na ničem jiném než na nejstarším parníku na světě!

Milovníci intenzivních zážitků mohou vyjet „zubačkou“ na vrcholek Schafberg nad městem St. Wolfgang.

A která jezera Rakousko jsou považována za vůbec nejhezčí? Rozhodně zavítejte k Fuchlsee, nebudete litovat.

Zda se do Rakouska vypravíte sami po vlastní ose, nebo se obrátíte na specialistu – cestovní kancelář Traveller a vychutnáte si Solnou komoru plnými doušky, je na vás.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.