Domů » Dovolená v Rakousku: Solná komora uchvátí vás i vaše blízké
Cestování

Dovolená v Rakousku: Solná komora uchvátí vás i vaše blízké

Pustila jste se do plánování dovolené a nedaří se vám vymyslet příhodnou destinaci? Česko vás omrzelo, ale na druhou stranu nechcete cestovat přes půl světa? Jednoduchá rada zní: udělejte si výlet do Rakouska! Co na tom, že zima není v plném proudu, dovolená v Rakousku totiž nemusí být pouze o lyžování v Alpách. Naši jižně položení sousedé mají v rukávu i jiná esa – například oblast zvaná Solná komora, která se vyznačuje desítkami úžasných jezer.

Solnou komorou se nazývá oblast, která se rozkládá napříč třemi regiony: především v Horním Rakousku, z části pak ve Štýrsku a Salcburku. Hlavním důvodem, proč je lokalita tak populární, jsou zmíněná jezera s křišťálově čistou vodou a okolní příroda. Milovníci turistiky se jednohlasně shodují, že dovolená Rakousko patří k nezapomenutelným zážitkům.

Rakousko je pro každého, i pro rodiny s dětmi!

Dovolená v Rakousku u jezera láká především mladší generaci, nicméně v oblasti Solné komory si přijdou na své i aktivní starší páry. Malebné prostředí nabízí spoustu možností, jak trávit čas – od pěší turistiky přes cykloturistiku a sportování na jezerech až po prohlídku mnoha atraktivních historických pamětihodností. K nejnavštěvovanějším městům patří Traunkirchen, Hallstatt (nezapomeňte na prohlídku známého solného dolu), Bad Ischl a St. Wolfgang.

Za zmínku stojí i dovolená v Rakousku s dětmi – ty jistě ocení, když je vezmete na projížďku na jezeře Traunsee mezi městy Bad Ischl a Gumnden. A to na ničem jiném než na nejstarším parníku na světě!

Milovníci intenzivních zážitků mohou vyjet „zubačkou“ na vrcholek Schafberg nad městem St. Wolfgang.

A která jezera Rakousko jsou považována za vůbec nejhezčí? Rozhodně zavítejte k Fuchlsee, nebudete litovat.

Zda se do Rakouska vypravíte sami po vlastní ose, nebo se obrátíte na specialistu – cestovní kancelář Traveller a vychutnáte si Solnou komoru plnými doušky, je na vás.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.