Netypické ingredience do kávy – čím si zpestřit váš oblíbený šálek?

Obsah článku:
  1. Vanilka
  2. Kakao
  3. Kokosový olej
Snad každý milovník kávy si vypěstoval svůj rituál, který má s tímto oblíbeným kofeinovým nápojem spjatý. Jeden si ho dopřává hned ráno, kdy chce nastartovat svoje tělo, jiný o pauze v práci, kdy se potřebuje soustředit na nějaký úkol, další po obědě jako příjemnou tečku. Pokud už vás klasické kávové chutě omrzely, zkuste si nápoj zpestřit ne zrovna typickými ingrediencemi. Získáte tak úplně nový zážitek.

Vanilka

Nejjemnější a po šafránu nejdražší koření – přesně to je vanilka. Pro svou nasládlou chuť se hodí především k přípravě dezertů, k dochucení krémů, pudinků a sladkých nápojů. Perfektně si ale rozumí také s kofeinovým nápojem, stačí přidat trochu koření k mleté kávě. Chcete-li, aby chuť vanilky opravdu vynikla, přilijte do nápoje také trochu mléka. Ať už potřebujete zklidnit podrážděnou mysl či pocuchané nervy, navodit pocity pohody a povzbudit smysly, kofeinovo-vanilkový nápoj se stane tou správnou „medicínou“.

Kakao

Pociťujete-li na sobě únavu a postrádáte bystrý úsudek, zkuste si do čerstvé kávy přisypat trochu kakaa. Tato – pro někoho trochu netypická – kombinace je totiž víc než účinná, neboť se chlubí povzbuzujícími a stimulující účinky. Kakao je známé pro své četné zdravotní benefity, obsahuje totiž antioxidanty, omega kyseliny a celou řadu minerálů. Blahodárně působí nejen na tělo, ale také na psychiku, protože podporuje pozitivní myšlení a funguje jako antidepresivum. Čistý kakaový prášek navíc obohatí kofeinový nápoj o zajímavé chuťové tóny.

Kokosový olej

Kokosový olej všichni dobře známe. Své uplatnění nachází v péči o tělo i o vlasy, nezastupitelnou roli sehrává také v kuchyni při přípravě nejrůznějších pokrmů. A jedná se o vskutku magickou přísadu, postará se totiž nejen o lahodnou chuť, ale také o lepší trávení, silnější imunitu a rychlejší metabolismus. Nebojte se přidat ji také do vašeho oblíbeného kofeinového nápoje. V kávovaru si připravte kávu, a dokud je ještě horká, přilijte do ní jednu polévkovou lžíci oleje. Několik vteřin pořádně promíchávejte, aby se všechny chutě krásně spojily. Výsledkem bude nejen jedinečný chuťový zážitek, ale také krásná krémová textura. Tak už máte jasno, kterou kombinaci vyzkoušíte?

Publikováno: 09. 01. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková