7 tipů na čištění obličeje pro zdravější pleť

Pravidelné čištění obličeje je základem pro čistou a zářivou pleť. Vyzkoušejte našich sedm tipů na čistou tvář, které vám pomohou získat čistou pleť dřív, než lusknete prstem. Důležité je si uvědomit, že kromě spláchnutí povrchových nečistot musíte také odstranit odumřelé kožní buňky! Čistý obličej vede ke zdravé pokožce, abyste jí dosáhli, je potřeba dodržovat základní pravidlo, které říká: čistit, čistit a zase čistit!

Čistěte pokožku dvakrát denně

Čistěte svou pleť každé ráno a každý večer před spaním. Jen proto, že vaše pleť vypadá čistě, neznamená to, že i je. Je totiž pravděpodobné, že je pokryta neviditelnými nečistotami, které mohou vaši kůži poškodit.

Vyvarujte se běžného mýdla

Používejte čisticí prostředky určené speciálně pro obličej. Vybírejte je podle typu své pleti. Na etiketách je vždy napsáno, pro jaký typ pleti jsou vhodné. Při výběru si je proto pořádně přečtěte.

Pořiďte si speciální ručník na obličej

Nepoužívejte na pleť ručník, který používáte po sprše. Držte se toho, že pokud není čistý, může přenášet bakterie. Pokud si nejste jistí, vyzkoušejte malý test, čichněte si k ručníku, pokud nevoní jako čerstvě vypraný, měli byste si vzít čistý ze skříně.

Oplachujte obličej pouze teplou vodou

Nepoužívejte horkou nebo studenou vodu. Extrémní teploty mohou dráždit vaši pokožku a způsobit poškození pleti.

Používejte peeling alespoň jednou týdně

Jemný peeling zbavuje pleť mrtvých buněk, což vede k hladší a jasnější pokožce. Stejně jako u čisticího prostředku, se ujistěte, že najdete peeling, který je vhodný pro váš typ pleti. Peeling používejte pravidelně alespoň jednou týdně.

Investujte do svého obličeje jednou za čas

Stejně jako chodíte k zubaři na prohlídku zubů, i vaše pokožka potřebuje hluboké čištění a pravidelnou kontrolu. Frekvence závisí na typu pleti. Proberte, jak často potřebujete hloubkové čištění, se svým dermatologem.

Při čištění kolem očí buďte opatrní

Kůže kolem očí je nejtenčí pokožka na vašem těle. Zacházejte s ní s mimořádnou péčí, jinak ji můžete velmi snadno poškodit. Používejte na její čištění speciální přípravky, které zajistí, že bude vypadat svěže a zdravě. Už děláte všechny tyto věci? Výborně! Ale znáte to, opakování je matka moudrosti. Nikdy nezaškodí si připomenout pravidla. Všichni jsme zaneprázdněni a někdy nám mohou tyto jednoduché věci uniknout. Ale čistá tvář by mezi ně patřit neměla, protože čistá pokožka vám pomůže získat vyšší sebevědomí.

Publikováno: 14. 06. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková