7 tipů na čištění obličeje pro zdravější pleť

Důležité je si uvědomit, že kromě spláchnutí povrchových nečistot musíte také odstranit odumřelé kožní buňky! Čistý obličej vede ke zdravé pokožce, abyste jí dosáhli, je potřeba dodržovat základní pravidlo, které říká: čistit, čistit a zase čistit!

Používejte čisticí prostředky určené speciálně pro obličej. Vybírejte je podle typu své pleti. Na etiketách je vždy napsáno, pro jaký typ pleti jsou vhodné. Při výběru si je proto pořádně přečtěte.

Nepoužívejte horkou nebo studenou vodu. Extrémní teploty mohou dráždit vaši pokožku a způsobit poškození pleti.

Jemný peeling zbavuje pleť mrtvých buněk, což vede k hladší a jasnější pokožce. Stejně jako u čisticího prostředku, se ujistěte, že najdete peeling, který je vhodný pro váš typ pleti. Peeling používejte pravidelně alespoň jednou týdně.

Kůže kolem očí je nejtenčí pokožka na vašem těle. Zacházejte s ní s mimořádnou péčí, jinak ji můžete velmi snadno poškodit. Používejte na její čištění speciální přípravky, které zajistí, že bude vypadat svěže a zdravě.

Už děláte všechny tyto věci? Výborně! Ale znáte to, opakování je matka moudrosti. Nikdy nezaškodí si připomenout pravidla. Všichni jsme zaneprázdněni a někdy nám mohou tyto jednoduché věci uniknout. Ale čistá tvář by mezi ně patřit neměla, protože čistá pokožka vám pomůže získat vyšší sebevědomí.

Publikováno: 14. 06. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková