Kalibry: Ideální nástroj pro vaši výrobu

Jeden výrobek jako druhý. Za to mohou spolehlivé stroje, avšak je potřeba i je kontrolovat, jestli někde něco nezanedbali. K tomu slouží různá měřidla, například kalibry.

Kalibry a měřidla

Ve strojírenství se nevyrábí pouze konečné produkty, ale i prvky, s nimiž měříme rozměry a porovnáváme tvary, aby výsledné výrobky byly jeden jako druhý. Kalibry nám pomáhají kontrolovat, jestli rozměry zhotovených výrobků odpovídají stanoveným požadavkům. Představují nejspolehlivější měřidla, šablony, protože stačí jen pár srovnání, a vy zjistíte, jestli produkt splňuje normu. Kalibry a měřidla (https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/) musí mít přesné parametry. Jejich výhodou je, že se neopotřebují, nemění tvar. Konkrétně každý kalibr má dvě strany, jedna je „dobrá“, druhá „zmetková“. Dobrá strana se musí vejít do otvoru, zmetková nikoli. Pokud je to naopak, produkt je vadný.

Válečkové kalibry pro průmysl

Existuje několik druhů kalibrů, nejčastěji se pracuje s válečkovými a závitovými kalibry. Kalibr válečkový vypadá jako oboustranný šroubek, slouží ke kontrole vnitřního průměru válcového otvoru obrobku. Vyrábí se buď jednostranné, nebo oboustranné válečkové závity, oboustranné válečkové kalibry mají dobrou i zmetkovou stranu. Závitový kalibr zase rychle a jednoduše odhalí odchylky u každého závitu. Sháníte kalibry, měřidla a další nástroje? Podívejte se na stránky firmy Nastroje.cz. Firma se již 20 let specializuje na dodávky nástrojů a měřidel pro obrábění kovů. Tyto výrobky dodává především pro profesionální průmysl, v němž se kladou nejvyšší nároky na kvalitu a dlouhou životnost. Nabízí se vám produkty z nejkvalitnějších materiálů, jsou vyráběny nejmodernějšími technologickými postupy a rovněž se průběžně inovují. V nabídce naleznete nejmodernější výrobky pro oblast soustružení, frézování, závitování, vrtání atd.

Publikováno: 26. 06. 2023

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková