Jak správně vybrat šperkovnici a učinit konec zapleteným řetízkům?

Každá žena miluje své děti, partnera a v neposlední řadě také šperky a nezáleží na tom, zda jde o briliantovou sadu nebo jen levnou bižuterii. Pokud se nehodláte smířit s chuchvalci z řetízků a náhrdelníků, pořiďte si stylovou šperkovnici a vyřešte svůj problém s rozplétáním jednou pro vždy!

Drahé kovy jsou mnohem dostupnější než kdysi a průměrná dáma dnes vlastní slušný arzenál slušivých šperků. Doby, kdy měly ženy jeden nebo dva páry náušnic jsou dávno ty tam a kvalitní bižuterie, která je k mání za pár korun, tomu jen nahrává. S rostoucím množstvím šperků se ovšem nabízí otázka, jak je skladovat. Ukládání do malých krabiček je nepraktické a majitelka by navíc musela mí dobrou paměť. Koupě šperkovnice je v případě většího množství šperků nevyhnutelná a my vám prozradíme, na co si dát při jejím výběru pozor. Pokud si chcete v dohledné době vybrat zlaté řetízky či jiné šperky, vyplatí se vám do ní investovat!

Máte ve svých špercích přehled?

V prvé řadě proveďte důkladnou inventuru a získejte přehled, kolik (a jakých) šperků máte. Pak vám nebude dělat problém odhad správné velikosti. V malé šperkovnici se šperky zbytečně odírají a postupně se do sebe opět zapletou. Rozměry jsou proto důležitější než samotný vzhled truhličky a rozhodnete-li se pro nákup přes internet, nezapomeňte si je přečíst. Pamatujte, že by se do ní měly vejít všechny skvosty - řetízky, prsteny i vkusné zlaté přívěsky.

Velká šperkovnice je lepší než malá

Ani dostatečně velká šperkovnice však nesplní svůj účel na sto procent, pokud nebude precizně zpracovaná. Její útroby by měly být vypolstrovány kvalitní látkou s hladkým povrchem. Ideální je semiš nebo samet, ze kterého nevyčnívají žádná vlákna (šperky by se o ně mohly zachytit). Volba materiálu, ze kterého je šperkovnice vyrobena, je pak otázkou vašeho rozpočtu. I za málo peněz lze pořídit spoustu muziky, ale pravá kůže či exotické dřevo je přeci jen atraktivnější než koženka v kombinaci s textilem.

Bez přihrádek to nikdy nebude ono

Posledním kritériem, které byste při výběru šperkovnice neměli podceňovat, je vnitřní uspořádání. Skříňka by měla mít několik samostatných přihrádek, díky kterým své šperky zorganizujete tak, abyste mezi nimi měla stoprocentní přehled. Navíc je vhodné ozdoby rozdělit dle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Tedy zlato ke zlatu, bižuterii k bižuterii a podobně. Důmyslné šperkovnice mají speciální přihrádky na náušnice, náramky, řetízky a další jednotlivé typy šperků.

Se šperkovnicí se vám již nikdy nestane, že budete dlouhé minuty rozplétat řetízky a vždy okamžitě najdete šperk, který si zrovna hledáte.

Publikováno: 21. 04. 2021

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková