Ubytujte se památkám na dosah!

Vydejte se společně s námi za poznáním české historie do nejoblíbenějších měst naší republiky. Přinášíme vám inspiraci, která se z pohledu českého turisty zkrátka neodmítá? Zde jsou nejnavštěvovanější města naší země, kde si lze zajistit ubytování přímo na dosah těm nejkrásnějším památkám.

Toulky historií nabízí Litomyšl

Litomyšl je historickou chloubou Pardubického kraje a díky své osobité architektuře a okolní přírodě získalo prestižní ocenění Lázně ducha. Pokud se rozhodnete pro návštěvu, rozhodně si nenechte ujít Smetanovo náměstí nebo státní zámek, který je největší dominantou města. Pobyt v Litomyšli dokáže uspokojit i nejnáročnější klientelu, o čemž vypovídají i četné pozitivně laděné reference.

Za zážitky a historií do Českého Krumlova

Český Krumlov patří mezi nejoblíbenější a zahraničními turisty nejvyhledávanější město Jižních Čech. Každé zákoutí tohoto malebného města odhaluje kus naší historie. Nesmazatelnou stopou se stává celé historické centrum nebo zámek Český Krumlov a společně s nimi i historická čtvrť města Latrán. Atmosféru prohlubují středověké uličky, malebné kavárny a krčmy v dobovém stylu. Město je díky své magii a půvabu od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO. Dovolená v Českém Krumlově je skvělou volbou pro samostatné páry, zamilované dvojice, přátelé i celé rodiny s dětmi.

Atraktivita Kroměříže

Doporučené lokality s kladeným důrazem na kulturní pamětihodnosti uzavírá město Kroměříž, které se často přezdívá Hanácké Atény. Označení získalo díky své bohaté historii. Tu naleznete napříč celým městem díky dochovaným stavbám. Největší raritou je bezesporu Podzámecká a Květná zahrada, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Za návštěvu stojí i bývalá letní rezidence olomouckých arcibiskupů - aktuálně figurující jako zámek - nebo Focaultovo kyvadlo. Hotely v Kroměříži vynikají vysokou úrovní poskytovaných služeb a jsou tak vhodné i k delšímu pobytu.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková