Královéhradecký kraj láká na prodloužený víkend

Půvabné zámky, hrady s dlouhou historií, skalní města s ojedinělou atmosférou i trasy pro cyklisty a turisty na hřebenech Orlických hor. Přesně tak by se dal charakterizovat Královéhradecký kraj, kam můžete vyrazit nejen na jednodenní výlet, ale i prodloužený víkend. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké atrakce na vás čekají.

Prvně si najděte ubytování v Královéhradeckém kraji, přičemž vybrat si můžete hned z několika ubytovacích zařízení. Připraveny jsou moderní hotely, rodinné penziony i soukromé chatky.

Pevnostní město Josefov ukrývá vojenské památky, kterými si připomenete bitvu u Hradce Králové z roku 1866. Tajemstvím je zase zahaleno skalní město v Adršpachu s jezírkem. Podmaní si vás Kočičí skály na Ostaši, romantikou vás uchvátí údolí Peklo u Nového Města nad Metují. Dovolená v Královéhradeckém kraji je vskutku pestrá. Úžasná místa odhalíte v Broumovských stěnách, zastavte se také u barokní kaple na Hvězdě a ze skalní vyhlídkové terasy si užívejte výhled na daleké okolí.

Pokud si rezervujete ubytování v Hradci Králové, prozkoumejte i samotné město. Dominujícím prvkem je budova Muzea východních Čech, turistické zážitky slibuje Obří akvárium s podvodním tunelem a nadchne vás i secesní vodní elektrárna Hučák. Ve volné chvíli vyrazte na vyhlídkovou plavbu po Labi. Po náročném dni si dopřejte wellness procedury, které nabízí třeba Hotel U Královny Elišky.

Vzdálíme se na chvíli od Hradce Králové. Dále za zmínku stojí renesanční zámek v Opočně, novogotický zámek v Hrádku u Nechanic a empírový zámek v Kostelci nad Orlicí. Na webové stránce Hotel.cz najdete ubytování i v těchto zmíněných městech. Stačí si jen vybrat, záleží na vašich představách a požadavcích.

Publikováno: 10. 10. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková