Domů » Královéhradecký kraj láká na prodloužený víkend
Cestování

Královéhradecký kraj láká na prodloužený víkend

Půvabné zámky, hrady s dlouhou historií, skalní města s ojedinělou atmosférou i trasy pro cyklisty a turisty na hřebenech Orlických hor. Přesně tak by se dal charakterizovat Královéhradecký kraj, kam můžete vyrazit nejen na jednodenní výlet, ale i prodloužený víkend. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké atrakce na vás čekají.

Prvně si najděte ubytování v Královéhradeckém kraji, přičemž vybrat si můžete hned z několika ubytovacích zařízení. Připraveny jsou moderní hotely, rodinné penziony i soukromé chatky.

Co všechno stojí za návštěvu?

Pevnostní město Josefov ukrývá vojenské památky, kterými si připomenete bitvu u Hradce Králové z roku 1866. Tajemstvím je zase zahaleno skalní město v Adršpachu s jezírkem. Podmaní si vás Kočičí skály na Ostaši, romantikou vás uchvátí údolí Peklo u Nového Města nad Metují. Dovolená v Královéhradeckém kraji je vskutku pestrá. Úžasná místa odhalíte v Broumovských stěnách, zastavte se také u barokní kaple na Hvězdě a ze skalní vyhlídkové terasy si užívejte výhled na daleké okolí.

Hradec Králové má nevšední kouzlo

Pokud si rezervujete ubytování v Hradci Králové, prozkoumejte i samotné město. Dominujícím prvkem je budova Muzea východních Čech, turistické zážitky slibuje Obří akvárium s podvodním tunelem a nadchne vás i secesní vodní elektrárna Hučák. Ve volné chvíli vyrazte na vyhlídkovou plavbu po Labi. Po náročném dni si dopřejte wellness procedury, které nabízí třeba Hotel U Královny Elišky.

Vzdálíme se na chvíli od Hradce Králové. Dále za zmínku stojí renesanční zámek v Opočně, novogotický zámek v Hrádku u Nechanic a empírový zámek v Kostelci nad Orlicí. Na webové stránce Hotel.cz najdete ubytování i v těchto zmíněných městech. Stačí si jen vybrat, záleží na vašich představách a požadavcích.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.