Domů » Aqua aerobik – skvělá aktivita i pro těhotné
Zdraví

Aqua aerobik – skvělá aktivita i pro těhotné

Aqua aerobik je cvičení při hudbě, které probíhá ve vodě. Hodí se téměř pro každého, protože nejsou stanoveny žádné výkonnostní, věkové nebo váhové kategorie.

Protože při cvičení nedochází k otřesům, vyhovuje i lidem, kteří mají problémy s klouby či páteří, starším lidem nebo těhotným ženám.

Navíc může být skvělým prostředkem napomáhajícím ke snižování hmotnosti.

Jak probíhá

Můžete cvičit v hluboké nebo tzv. přechodové vodě. Při cvičení v hloubce máte kolem těla zapnutý nadlehčovací pás a vznášíte se ve svislé poloze ponoření po krk ve vodě. Nohy se nedotýkají dna a tak nedochází k žádným nárazům. Voda klade odpor ve všech směrech, ve kterých se při cvičení pohybujete a díky její hydrostatickému tlaku dochází ke snížení krevního tlaku a zlepšení srdeční činnosti. Cvičení v přechodové vodě probíhá podobně, ale voda při něm sahá po pás nebo do poloviny hrudníku a není potřeba žádný nadlehčovací pás, protože nohama stojíte na dně bazénu.

Ideální pro svaly a klouby

Bez ohledu na to, jakou výšku vodní hladiny si zvolíte, cvičení ve vodě může být zajímavým a efektivním způsobem jak se rozhýbat, aniž jste si nadměrně namáhali páteř nebo klouby.

“Při aqua aerobiku trénujete sílu a vytrvalost. Intenzitu cvičení zvyšujete odporem vody a zároveň si můžete svaly příjemně masírovat. Odpor vody pak – na rozdíl od gravitace – působí v obou směrech, takže každý pohyb vyžaduje dvě svalové skupiny a vy tak ideálně vyrovnáte svou možnou svalovou dysbalanci “, říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness.

Aqua aerobik účinně posiluje i kardiovaskulární sytém a navozuje fyzické a psychické uvolnění. K jeho dalším vítaným účinkům patří pozitivní vliv na snižování hmotnosti a tvarování postavy.

4x rychlejší hubnutí

Cvičení ve vodě má podle aktuálního priskumu, kterého se zúčastnilo 300 amerických žen, až 4x větší efekt na hubnutí jako aerobní cvičení na suchu.

“Cvičení ve skupině je zábavné, stres a napětí z vás rychle opadnou naopak dodáváte si potřebnou energii. A má ještě jednu nepopiratelnou psychologickou výhodu – lidé jsou při cvičení schovaní ve vodě, takže se nestydí za své případné tělesné nedostatky. To může být zásadní pro ty, kteří nejsou se svou postavou 100% jisti “, doplňuje Štěpánka Štrougalová, majitelka Pražského Baby Clubu Juklík.

Aqua aerobik pomáhá

  • snižovat hmotnost – zhubnout rychleji než na suchu
  • formovat postavu
  • zvyšovat svalovou sílu
  • zlepšovat vytrvalost a odolnost
  • urychlovat rehabilitaci po úrazech
  • podporovat psychickou pohodu

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.