Domů » Které zimní pneumatiky jsou ty nejlepší?
Skvělé tipy

Které zimní pneumatiky jsou ty nejlepší?

V České republice je používání zimních pneumatik uzákoněno jako povinné. I mě tak stejně jako každého jiného majitele vozidla každé jaro i podzim čeká přezouvání pneumatik. Vyměnit je nedokážu, využívám tedy služby specializovaných autoservisů. Zato si ale zimní pneumatiky vždy vybírám sama. A volím ty opravdu kvalitní. Jen ty mi totiž dokáží zaručit dostatečnou bezpečnost, která pro mne je vždy na prvním místě.

Pneumatiky na zimu chrání život můj i ostatních

Nejen proto, že často v autě přepravuji celou rodinu na chalupu a v zimě i na lyžařské pobyty na horách. Nedokážu si představit, že bych svou nedbalostí uvedla v nebezpečí nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu. K nehodě může dojít během kratičkého okamžiku a představa, že dostanu smyk a srazím kolemjdoucího nebo dítě, které náhle vběhlo do vozovky, mne upřímně děsí.

Jaké požadavky musí moje zimní pneumatiky splňovat?

Zimní pneumatiky mají být dle zákona označeny symbolem M+S a je třeba opatřit jimi všechna čtyři kola vozidla. Design musí být u osobního vozidla hluboký minimálně 4 mm, u automobilů kategorie M či N s přípustnou hmotností nad 3,5 tuny je třeba dokonce hloubka 6 mm. A zimní pláště musí mít i motorky. Mě se ale týkají čistě zimní pneu pro osobní auto.

Kdy nechávám obout zimní pneumatiky?

Zimní pneumatiky je povinné používat od 1. listopadu do 31. března. A na úsecích označených značkou „zimní výbava“ v průběhu celého roku. Abych předešla případné pokutě, která může dosáhnout výše až dvou tisíc korun, termíny pečlivě hlídám.

Které zimní pneumatiky jsou pro mne ty pravé?

Za skvělé zimní pneu považuji Continental. I na sněhu a náledí mi poskytnou dokonalé potěšení z jízdy a pocit bezpečí. Skvěle drží i v zatáčkách a auto s nimi má dostatečně krátkou brzdnou dráhu. Druhým favoritem pro mne jsou zimní pneumatiky Barum. I s nimi jsem byla vždy naprosto spokojená.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.