Domů » Zvolila jsem tapety a neměnila bych
Bydlení

Zvolila jsem tapety a neměnila bych

Jednotvárné bílé stěny? To není nic pro mě, ve svém bytě chci mít pokoje příjemně útulné, proto vybírám do každé místnosti na zeď tapetu. Tapety se dnes vyrábí ve velkém, mají různé dekory i barvy, stačí si vybrat ten správný styl.

Kde jsem je použila?

Chodba v bytě je poměrně úzká a tmavá, úplně nový vzhled jí dodá tapeta s motivem pěší stezky, otevřených dveří na zahradu nebo na balkon s úžasným výhledem. Chodba se rozjasnila, vypadá větší a je vzdušnější. Použila jsem vliesovou fototapetu, která byla velmi rychle nalepená.

Na řadě je obývací pokoj, který skýtá nejvíce možností, jak ho tapetami vyzdobit. Od kuchyně a jídelního koutu je oddělen příčkou, tu jsem opatřila rafinovanou tapetou skandinávského typu, je světle šedá s jemným geometrickým vzorem. Ostatní stěny jsem nechala bílé, jen nad sedací soupravou se skvěle vyjímá fototapeta tentokrát se vzorem Londýna a Temže. V obývacích pokojích vypadají městská panoramata opravdu skvěle.

Nemáte-li v jídelním koutu okno, stejně jako to mám já, udělejte si ho. Samozřejmě obrazně řečeno, nikdo po vás nechce, abyste probourali zeď a vsadili do ní skutečné okno, můžete však sáhnout po fototapetě se vzorem otevřeného okna a výhledem na louku, hory nebo třeba moře. Vaše jídelna bude vypadat větší a vzdušnější a získá úplně novou atmosféru.

Možná se budete divit, ale i do kuchyně lze použít tapety. K renovaci starších ledniček, na zeď za kuchyňskou linku, nebo dokonce na podlahu. Já jsem zvolila samolepicí tapetu na ledničku a vypadá naprosto perfektně.

Tapety se hodí také do ložnice a dětského pokoje. Tapety pro děti jsou nejkrásnější, které jsem kdy viděla. Existuje nepřeberné množství různých velikostí a barevných motivů. Některé jsou 3D, takže máte skutečně pocit, že se za chvilku kolem vás vyřítí ze zatáčky Blesk McQueen nebo vám vzápětí nabídne čaj princezna Barbie na svém zámku. Kouzlo tapet je úžasné, poznejte ho i vy.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.