Bytový textil pro zútulnění dětského pokoje

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Jednou z věcí, které mu chce dopřát, je hezky, účelně a pohodlně zařízený pokojíček. Medvědí službu prokáže bytový textil, jenž neplní pouze dekorativní funkci, nýbrž i praktický účel.

Postel je základ

Lůžko by mělo odpovídat věku postele. Z toho důvodu by děti zhruba do 2 let měly spát v dětské postýlce, dětem do 6 let pořídíme postel se zábranou, starší děti už mohou mít postel běžnou. V každém případě dbáme na správný výběr matrace, která by měla být bodově elastická i při zatížení nižší hmotností. Z toho důvodu je nejvhodnější matrace latexová. Dětské povlečení volíme z přírodních materiálů, proto byste měli upřednostňovat hlavně hladkou bavlnu, která je velmi příjemná k pokožce. Ovšem nejdůležitější je motiv. Dopřejte dětem povlečení s jejich oblíbenými pohádkovými postavami, filmovými hrdiny či zvířátky.

Prostor na hraní

Pokoj bez dětského koberce působí příliš sterilně a neútulně. Koberec je výborným dekorativním prvkem. Díky němu se děti budou v pokojíčku cítit velice příjemně, neboť jim dopřeje patřičné pohodlí. Mohou si na něm hrát nebo jen odpočívat. Zároveň plní bezpečnostní funkci. Děti v nejmenším věku nebudou mít při lezení odřená zápěstí a kolena, starší děti ochraňuje před uklouznutím. Velmi oblíbené jsou koberce s infrastrukturou měst v chlapeckém i dívčím provedení, na nichž mohou po cestičkách jezdit s autíčky či si na ně pokládají panáčky.

Nezapomínejte na okna

Dětské záclony jsou dalším druhem textilu, který rozveselí pokoj. Stejně jako u dalších bytových dekorací jsou k dostání s řadou dětských motivů. Tyto záclony je vhodné zkombinovat se závěsy, díky nimž okno získá ucelený vzhled. Při zařizování pokojíčku upřednostňujte spíše jemné pastelové tóny, aby výsledný efekt nepůsobil přeplácaným dojmem.

Publikováno: 31. 01. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková