Netradiční zážitek v Ostravě: Ubytování v luxusním hotelu na místě bývalé šachty

Doby, kdy se Ostravě přezdívalo „ocelové srdce republiky“, jsou naštěstí dávno pryč. Severomoravská metropole se naopak v posledních letech změnila k nepoznání – přibylo zelených ploch i turistických atrakcí. Jednou z nich je i nevšední hotel Jan Maria, který vyrostl na místě bývalé šachty. Pokud es do Slezska v dohledné době chystáte, rozhodně pozvání do tohoto čtyřhvězdičkového unikátu neodmítejte.

Ostrava hornickou historii nezapře

V Ostravě se sice uhlí přestalo těžit již před téměř čtvrt stoletím, ale duch hornictví rozhodně nezmizel. Dvousetletá historie extrémně těžké práce zkrátka nejde jen tak vymazat. Tím spíš, když v šachtách následky výbuchů a požárů zemřely stovky lidí. Proto ve městě mnohé věže – ač nefunkční – zůstaly jako symbol hornické minulosti a některé jsou dokonce chráněny jakožto památky.

Z ruiny stylovým hotelem

Co se týče Hotelu Jan Maria nacházející se v objektu bývalé šachty „JAN MARIA“ z 19. století (hloubit se zde začalo již v roce 1844 a těžilo se do roku 1963), v roce 2000 areál odkoupila společnost KR OSTRAVA. Budova byla ve značně zdevastovaném stavu, ale díky značným investicím je současná podoba k nepoznání. Výstavba hotelu začala v roce 2007 a slavnostní otevření proběhlo o rok později. Nedílnou součástí hotelu jsou i vinný sklípek a restaurace Ostrava v hornickém stylu.

Zažijte luxus v nevšední podobě

Hotel Ostrava Jan Maria najdete v klidném prostředí nedaleko centra města. Nabízí celkem 22 pokojů s nadstandardním příslušenstvím a hosté si mohou v ceně pobytu dopřát snídani formou teplého a studeného bufetu. Samozřejmostí je také bezplatné parkování před objektem. Milovníci sportovních aktivit mohou zavítat do moderního fitka, zahrát si bowling a využít multifunkční hřiště. Příznivci wellness a relaxace jistě nepohrdnou nabídkou koupele ve vířivce, návštěvy infrasauny a příjemné masáže na objednávku. Chcete se o luxusním hotelu v Ostravě dozvědět více, případně si rovnou rezervovat ubytování? Pokračujte na www.jan-maria.cz.

Publikováno: 21. 09. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková

Tagy: hotel ostrava jan maria