Cestování

Netradiční zážitek v Ostravě: Ubytování v luxusním hotelu na místě bývalé šachty

Doby, kdy se Ostravě přezdívalo „ocelové srdce republiky“, jsou naštěstí dávno pryč. Severomoravská metropole se naopak v posledních letech změnila k nepoznání – přibylo zelených ploch i turistických atrakcí. Jednou z nich je i nevšední hotel Jan Maria, který vyrostl na místě bývalé šachty. Pokud es do Slezska v dohledné době chystáte, rozhodně pozvání do tohoto čtyřhvězdičkového unikátu neodmítejte.

Ostrava hornickou historii nezapře

V Ostravě se sice uhlí přestalo těžit již před téměř čtvrt stoletím, ale duch hornictví rozhodně nezmizel. Dvousetletá historie extrémně těžké práce zkrátka nejde jen tak vymazat. Tím spíš, když v šachtách následky výbuchů a požárů zemřely stovky lidí. Proto ve městě mnohé věže – ač nefunkční – zůstaly jako symbol hornické minulosti a některé jsou dokonce chráněny jakožto památky.

Z ruiny stylovým hotelem

Co se týče Hotelu Jan Maria nacházející se v objektu bývalé šachty „JAN MARIA“ z 19. století (hloubit se zde začalo již v roce 1844 a těžilo se do roku 1963), v roce 2000 areál odkoupila společnost KR OSTRAVA. Budova byla ve značně zdevastovaném stavu, ale díky značným investicím je současná podoba k nepoznání.

Výstavba hotelu začala v roce 2007 a slavnostní otevření proběhlo o rok později. Nedílnou součástí hotelu jsou i vinný sklípek a restaurace Ostrava v hornickém stylu.

Zažijte luxus v nevšední podobě

Hotel Ostrava Jan Maria najdete v klidném prostředí nedaleko centra města. Nabízí celkem 22 pokojů s nadstandardním příslušenstvím a hosté si mohou v ceně pobytu dopřát snídani formou teplého a studeného bufetu. Samozřejmostí je také bezplatné parkování před objektem.

Milovníci sportovních aktivit mohou zavítat do moderního fitka, zahrát si bowling a využít multifunkční hřiště. Příznivci wellness a relaxace jistě nepohrdnou nabídkou koupele ve vířivce, návštěvy infrasauny a příjemné masáže na objednávku.

Chcete se o luxusním hotelu v Ostravě dozvědět více, případně si rovnou rezervovat ubytování? Pokračujte na www.jan-maria.cz.

Reklama

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivka bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Chceš chytrý telefon s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPhone 8!

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí domácí infrasauny? Prodej infrasaun poskytuje společnost Saunasystem. Nechte si postavit moderní infrasaunu na míru!

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6