Cestování

Netradiční zážitek v Ostravě: Ubytování v luxusním hotelu na místě bývalé šachty

Doby, kdy se Ostravě přezdívalo „ocelové srdce republiky“, jsou naštěstí dávno pryč. Severomoravská metropole se naopak v posledních letech změnila k nepoznání – přibylo zelených ploch i turistických atrakcí. Jednou z nich je i nevšední hotel Jan Maria, který vyrostl na místě bývalé šachty. Pokud es do Slezska v dohledné době chystáte, rozhodně pozvání do tohoto čtyřhvězdičkového unikátu neodmítejte.

Ostrava hornickou historii nezapře

V Ostravě se sice uhlí přestalo těžit již před téměř čtvrt stoletím, ale duch hornictví rozhodně nezmizel. Dvousetletá historie extrémně těžké práce zkrátka nejde jen tak vymazat. Tím spíš, když v šachtách následky výbuchů a požárů zemřely stovky lidí. Proto ve městě mnohé věže – ač nefunkční – zůstaly jako symbol hornické minulosti a některé jsou dokonce chráněny jakožto památky.

Z ruiny stylovým hotelem

Co se týče Hotelu Jan Maria nacházející se v objektu bývalé šachty „JAN MARIA“ z 19. století (hloubit se zde začalo již v roce 1844 a těžilo se do roku 1963), v roce 2000 areál odkoupila společnost KR OSTRAVA. Budova byla ve značně zdevastovaném stavu, ale díky značným investicím je současná podoba k nepoznání.

Výstavba hotelu začala v roce 2007 a slavnostní otevření proběhlo o rok později. Nedílnou součástí hotelu jsou i vinný sklípek a restaurace Ostrava v hornickém stylu.

Zažijte luxus v nevšední podobě

Hotel Ostrava Jan Maria najdete v klidném prostředí nedaleko centra města. Nabízí celkem 22 pokojů s nadstandardním příslušenstvím a hosté si mohou v ceně pobytu dopřát snídani formou teplého a studeného bufetu. Samozřejmostí je také bezplatné parkování před objektem.

Milovníci sportovních aktivit mohou zavítat do moderního fitka, zahrát si bowling a využít multifunkční hřiště. Příznivci wellness a relaxace jistě nepohrdnou nabídkou koupele ve vířivce, návštěvy infrasauny a příjemné masáže na objednávku.

Chcete se o luxusním hotelu v Ostravě dozvědět více, případně si rovnou rezervovat ubytování? Pokračujte na www.jan-maria.cz.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.