Co můžete udělat, aby se vám vrátila chuť na sex?

Je naprosto přirozené, že chuť na sex po nějaké době nebo po určitých životních událostech poklesne. Působí na nás mnohé faktory, které ovlivňují naše libido, a navíc hraje roli naše jedinečnost - co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Přesto vám doporučíme několik obecně prospěšných strategií, jež vám mohou pomoci s obnovou chuti na postelové hrátky a posílením intimního spojení s partnerem.

​Komunikujte a snažte se porozumět

Otevřená a upřímná komunikace s partnerem patří mezi základní kameny zdravého sexuálního života. Jak k tomu přistupovat? Bez obav diskutujte o svých potřebách a touhách - a vyslechněte si i partnerovy. Porozumění a vzájemný respekt jsou pro budování intimity stěžejní.

​Vytvořte správnou atmosféru

Připravte si příjemné prostředí, které romantiku a sexuální vzrušení podporuje. Nepodceňujte detaily - světlo, vůni, hudbu, čistotu a pohodlní. Místo, na kterém se hodláte pomilovat, vás nesmí odrazovat.


​Pečujte o sebe

Příjemný sexuální život začíná sebeláskou a péčí o sebe. Vyhraďte si proto čas na relaxaci a odpočinek, pečujte o své tělo, jezte zdravě, cvičte a dostatečně spěte. Budete-li se cítit ve svém těle dobře, zvýšíte pravděpodobnost, že se začnete cítit přitažlivě a vrátí se vám libido.

​Experimentujte a jděte vstříc dobrodružství

Sex nemusí být nuda a rutina - zkoušejte společně nové věci a objevujte netušené způsoby vzrušení. Začtěte se do erotické literatury, sledujte inspirativní filmy a zkoušejte nové sexuální techniky. Otevřenost k novým věcem vašemu sexuálnímu apetitu rozhodně prospěje. A určitě koukněte, jaké hračky nabízí oblíbený sexshop ErosStar. V nabídce určitě najdete spoustu zajímavých kousků pro zpestření vašeho milostného života.


Co dodat závěrem? Netlačte na pilu! Někdy prostě trvá chvíli, než se chuť na sex vrátí. Buďte trpěliví se sebou i s partnerem a nenechte se odradit, pokud se okamžitě nevrátíte do svého běžného rytmu. Každý vztah a každý člověk prochází různými fázemi – a jak se říká: trpělivost přináší růže.

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adéla Voborníková