Prohánět se po cestách můžete stejně dobře jak na klasických, tak i na elektrických kolech

Věnovat se nějakému sportu by v dnešní době měla být povinnost. Přeci jen skoro všichni v práci sedíme u počítačů, což se nepříliš pozitivně promítá nejen na našem držení těla, ale rovněž na kondici, respektive hmotnosti. Abyste byli co možná nejzdravější, měli byste se několikrát týdně věnovat aerobnímu pohybu. Toho docílíte běháním, svižnějšími procházkami nebo třeba jízdou na kole.

Jeden z nejkrásnějších sportů

Cyklistika je půvabná nejen díky tomu, že se pořádně zapotíte a zároveň se zbavíte nějakých těch nadbytečných špeků, ale rovněž i možností se během svého snažení i trochu pokochat okolím. Jasně, když denně jezdíte třeba okolo továrny, není výhled asi žádná výhra, nicméně občas určitě neuškodí vyjet si i po nějaké zajímavé cyklostezce obklopené přírodou. Je jich u nás docela dost. Abyste si ovšem mohli vše užívat dosyta, potřebujete vhodné kolo, třeba Cannondale Scalpel.

Za hodně peněz hodně muziky

Tyto bicykly patří bez přehánění k absolutní špičce. Jsou vhodné jak do terénu, tak i na rovné cesty. Vyrábí se z těch nejlepších materiálů. Proto hodně vydrží a jsou zároveň extrémně lehounké. Standardně je používají i profesionální závodníci. Mají však jednu nevýhodu, jsou dost drahé. Pokud se však chcete věnovat cyklistice opravdu pořádně, kola Cannondale Scalpel jsou určitě dobrou volbou.

Moderní kola

Stále více se u amatérů prosazují nejen špičková kola, ale také i jejich alternativy s elektrickým pohonem. Protřelí cyklisté je pořád částečně berou pouze jako předražené motorky, nicméně i přesto je po nich stále vyšší poptávka. Není se vůbec čemu divit. S jejich pomocí se můžete vyvarovat těžkých okamžiků, které čas od času potkají každého cyklistu. S elektrokolem snadněji vyjedete strmý kopec nebo zvládnete ujet přicházející bouřce. Vzhledem k velmi omezené kapacitě však motor nemůže jet nonstop. Jedná se pouze o občasného pomocníka, co vás v potřebných chvílích trochu popostrčí dopředu. Chcete-li kvalitu, určitě jděte do elektrokol Crussis. Kupříkladu takový moderní Crussis e guera je už dnes klasikou ve své kategorii.

Publikováno: 24. 10. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková