Nejoblíbenější dětská jídla, která klidně uděláte doma!

Kdyby existoval žebříček nejoblíbenějších dětských jídel, asi by v jeho čele stála krupicová kaše, těstoviny na všechny způsoby a samozřejmě pizza. Zeptejte se doma, určitě se dozvíte podobné pořadí, možná tam bude ještě kuřecí řízek. Připravit je můžete na spoustu způsobů a usnadnit si tak vymýšlení menu dny dopředu. Dětská jídla by měla být nekomplikovaná a chutná. Děti jsou totiž naprosto největší kritici jídla, pro které můžete vařit. Pokud tedy chcete uspět a nemuset jídlo do dětí páčit heverem, vsaďte na oblíbenou klasiku.

Pizza

Rozhodně nemáme na mysli kupovanou pizzu plnou mastného salámu. Když si pizzu připravíte doma, budete bezpečně vědět, co obsahuje. Těsto není nijak složité, na internetu najdete spoustu receptů a snadno tak najdete ten, který bude vyhovovat vašemu naturelu i kuchařským schopnostem. Připravit můžete nekynuté varianty s práškem do pečiva i časově náročnější pizzu z droždí nebo kvásku. Pro děti jsou ideální oblohou rajčata (čerstvá nebo z plechovky), vysokoprocentní šunka a sýr. V jednoduchosti je v tomto případě nejen krása, ale i genialita. Nezapomeňte na zeleninu, ale raději v podobě zeleninového salátu nebo čerstvé nakrájené zeleniny. Tepelně upravenou zeleninu děti moc nemusí.

Těstoviny

Neexistuje nic snazšího a rychlejšího než příprava těstovin. Jen málokteré těstoviny jsou náročné na přípravu, a tak je v klidu zvládnete připravit i na poslední chvíli. Než se uvaří těstoviny, opečte na trošce olivového oleje cibulku, přidejte prolisovaný česnek a trochu mletého masa. Pak stačí přidat plechovku rajčat, osolit a nechat vyvařit přebytečnou šťávu. Nakonec posypte sýrem a hotovo.

Bezmasá jídla pro děti

Některé děti maso moc nemusí. Kromě toho ani není nutné ho jíst každý den. Během bezmasých dní můžete dětem uvařit oblíbenou krupicovou kaši, ogrilovat sýr nebo připravit třeba cuketové placičky, květákové placičky nebo třeba dušenou mrkev. Úspěch budou mít jistě i ovocné knedlíky, palačinky nebo lívance. Především v létě si jistě dokážete pohrát s ovocem.

Tipy na vaření s dětmi

Děti rády vaří, a nejlépe jim chutná jídlo, které připravíte společně. Krmě toho se neztratí, když se děti naučí trochu vařit. Jenže jak na to? Když nemáte babičku, která by si malého pomocníka vzala k ruce nebo naopak zjistíte, že si dítě vaření užívá a je na čase ho posunout v kulinářském umění dál.

Kurzy vaření pro děti

Dětské kurzy vaření jsou nejjednodušší cestou k tomu, aby se dítě naučilo základy a objevilo taje vaření. Pořádají je většinou kuchařské školy, někdy se do vaření s dětmi pouští i pizzerie nebo cukrárny. Vyrazit můžete i na společný kurz a užít si tak zábavné odpoledne nebo víkend.

Jak zabavit děti při vaření

I když je vaše dítě šikovné, měli byste dávat při vaření pozor. Horká voda, ostré nože a prskající olej jsou pro ně hodně nebezpečné. V momentě, kdy potřebujete udělat něco, na co jsou ještě malé dětské ruce nešikovné, najděte alternativu, dobře funguje škrábání brambor, odnášení odpadků do koše nebo olizování metličky od krému.

Recepty pro děti

Zkuste dát dětem pocit důležitosti a nechte je uvařit jídlo samotné. Samozřejmost je váš dohled a také výběr receptů úměrný věku dítěte. Menší děti mohou obložit chleby, omýt zeleninu nebo oloupat banán, větším můžete svěřit přípravu bramborové kaše, rajské omáčky na těstoviny nebo míchaná vajíčka.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková