Domů » Nástroje, které potřebuje každý truhlář
Finance & práce

Nástroje, které potřebuje každý truhlář

Truhlář je řemeslník s rozmanitým portfoliem činností, především však vyrábí a opravuje nábytek. Stejně tak se zaměřuje i na průmyslové výrobky ze dřeva či stavební konstrukce. Používá různé nářadí a pomůcky, s nimiž zvládá materiál opracovávat, vysoušet, plastifikovat a laminovat. V následujících řádcích vám prozradíme, co by vám v dílně rozhodně nemělo chybět.

Práce truhláře je vskutku rozmanitá, protože má za úkol vybrat vhodný materiál, rýsovat výkresy, rozměřovat a rozkreslovat truhlářské prvky a podobně. V některých okamžicích na scénu přichází i dřevozpracující stroje, které proces zefektivňují a zároveň i zrychlují. Truhlář potřebuje řezat, hoblovat, brousit, vrtat i frézovat.

Kolíkovací přípravky

V případě, že potřebujete truhlářské přípravky, narazíte hned na několik kategorií. První jsou kolíkovací přípravky, jenž můžete znát i jako mistrovské kolíkovačky. Pomocí přípravku spojíte jednotlivé dílce do tvaru písmen E, L a T. Kolíkovací přípravky jsou v nabídce internetového obchodu od značek Wolfcraft, Fachmann a Narex Bystřice.

Frézovací přípravky

Další možností jsou frézovací přípravky určené pro ruční frézy na dřevo. Snadno tak vyrobíte frézovací spoje, ať už je potřebujete na spojování kuchyňských desek, nebo otevřené rybinové spoje. Co se týče značek, nabízí se vám produkty od výrobců Dribex, Igm a Festool.

Vrtací hlavy

Ruční i strojová vrtačka potřebuje vrtací hlavu, pomocí které vyvrtáte hned několik otvorů najednou, a tím si výrazně usnadníte a urychlíte práci. Vrtací hlavy jsou bez vrtáků a vybrat si můžete hned z osmi různých variant.

Strojní upínací kličky

V mnoha velikostech se vám nabízí ještě upínací kličky, jež nachází uplatnění na dřevoobráběcích i kovoobráběcích strojích. Jak už samotný název napovídá, slouží k utažení.

Tak neváhejte a investujte do kvalitního vybavení a nástrojů. Podívejte se do e-shopu Šimek proficentrum.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.