Seznamte se s moderními metodami liposukce

V ideálním světě by všichni byli spokojení se svou postavou a s tím, jak vypadají. Bohužel v takovém světě nežijeme, a tak na sobě většina lidí, především žen, stále shledává nějaké nedostatky. Chyb si na sobě obvykle všímáme jen my sami, ostatní je nevidí nebo je nevnímají jako velké mínus. Přitom nejvíce záleží právě na vlastním pocitu. Láska k vlastnímu tělu se dá naučit, ale v mnoha případech je to dlouhodobý proces bez nejasného cíle. Řešení nabízí estetická chirurgie a běžné zákroky jako je zvětšování prsou, úprava nosu nebo liposukce. A právě tou se dnes budeme zabývat. Víte, jaké metody liposukce používá?

Co je liposukce?

Liposukce je účinný zákrok pro všechny, kdo se snaží zbavit tukových polštářků, odolávajícím dietám i cvičení. Zákrok odstraňuje z dané partie těla tukové buňky. Protože tukové buňky mohou jen růst, nové organismus neprodukuje, je účinnost liposukce trvalá. Přesto je však důležité po odsátí tuku dbát na zdravý životní styl, zdravou stravu a pravidelný pohyb. Důležité je zmínit, že liposukce nenahrazuje redukci váhy. Pokud máte nadváhu, nejdříve je nutné zhubnout pomocí změny životního stylu, diety a cvičení. Až poté je možné přistoupit k liposukci a doladit partie, které se nepodařilo zhubnout v dostatečné míře a narušují tak symetrii postavy.
Ihned po liposukci je nutné užití kompresního prádla nebo elastických návleků, které snižují krvácení do podkoží, omezují vznik otoků a také snižují bolest. Další jejich funkcí je podpora při hojení kůže do nových rozměrů. Pokud nepodstupujete rozsáhlý zákrok, lékaři použijí lokální anestezii a operace se provádí ambulantně čili brzy po ní odcházíte domů. Po rozsáhlejším zákroku, při kterém je třeba celková anestezie, zůstávají pacienti přibližně dva dny v nemocnici.

Klasická liposukce

Klasická liposukce, někdy též označována jako vibrační, je liposukce, během které se do odsávané tkáně napouští tumescentní roztok, který uvolňuje tukové buňky. Zákrok netrvá déle než hodinu a nezůstávají po něm výrazné jizvy. Operační řezy bývají menší než 6 mm a lékaři je provádějí v takových místech, kde jsou nejméně vidět. Více informací o vibrační liposukci se dozvíte zde.

Laserová liposukce Slim Lipo

Při laserové liposukci se používá speciální laserový přístroj. Stejně jako u klasické liposukce probíhá za lokální nebo celkové anestezie a využívá se k ní tumescentní roztok. Laserová liposukce je šetrnější ke tkáním a dokáže lépe fixovat kůži ke spodním vrstvám. V případě, že není kůže dostatečně pružná, je proto laser ideální řešení. Využívá se např. k odstranění podbradku nebo k operaci ve vyšším věku. Rádi byste se o laserové liposukci dozvěděli více? Čtěte zde.

Water jet liposukce

Water jet liposukce je moderní metoda, která využívá sílu vodního paprsku. Zákrok je šetrný ke tkáním, nervům i cévám. Probíhá pomocí dvoucestné kanyly. Do těla je vháněn roztok uvolňující tukové buňky a zároveň s tím je z těla odsáván tuk. Doba zákroku je tak výrazně kratší oproti jiným metodám liposukce. Rychleji probíhá také následná rekonvalescence. Více o liposuci Water jet se dočtete zde. Liposukce je účinná metoda, jak si vrátit zpátky ztracené sebevědomí. Informace jsme čerpali z webových stránek Perfect clinic.

Publikováno: 24. 10. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková