Šperky na míru: nadčasová elegance

Každá žena má ráda šperky, o tom není pochyb. Rády se zdobíme, abychom se líbily okolí i sobě a touha se odlišit nás provází už od nepaměti. Šperky na míru plní ženám sny o jedinečnosti.

Touha po originalitě

Různé malé pazourky, drápy a šperky z přírodních materiálů objevují archeologové už z dob pravěku. Za nejstarší šperk jsou považovány drobné korálky z doby před 50 000 lety. Šperky z hlíny, dřeva, zdobené lasturami si pak lidé vyráběli spíše jako talismany proti zlým silám a teprve v roce 2700 před naším letopočtem se začal zpracovávat kov. Je to důkazem, že lidé se vždy chtěli něčím a nějak odlišit a také ozdobit, aby byli pro své okolí atraktivnější. Dnes už se naštěstí nemusíme spoléhat na kořínky a kamení, máme mnohem lepší možnosti. Oblíbené jsou šperky na míru, které budete nosit s láskou a budou vyjadřovat vaši osobnost i styl. Nepodléhají módním trendům a jsou stále více populární, protože jsou jedinečné a nikdo jiný nemá stejný.

Přímo na míru

Elegantní a nadčasové designové šperky se vyrábí přímo na míru konkrétní osobě. Jejich návrh, vývoj i konečná výroba se nedají uchvátat. Můžete mít jasno v tom, jaký šperk chcete a jak má vypadat, přesto se poradě s odborníkem nevyhýbejte a vyslechněte si veškeré možnosti zpracování i výběru materiálu. Než se autorský šperk vytvoří jako návrh na papíře, dá to práci. Vše dokonalé potřebuje svůj čas. Šperkař navrhne dokonalý design a současně dá pozor na to, aby byl šperk funkční a zpracovatelný. Podobně, jako by skladatel složil dokonalou operu, ale nebylo by pěvce, který by svým rozsahem i technikou dosahoval skladatelovy vize, je to i v případě šperků na míru. Vždy je třeba i myslet o krok napřed. Kromě zpracování pomůže šperkař vybrat drahé přírodní kameny, zlato nebo jiný kov a navrhne podobu šperku. Ten by měl vyjadřovat osobnost svého nositele, proto výrobě předchází konzultace, aby měl šperkař představu o tom, pro koho jej vyrábí. Jaké má záliby, styl, povahu a mnoho dalších drobných detailů, které jsou potřeba k vytvoření dokonalého šperku na míru. Tak, aby si jej jeho budoucí majitel zamiloval na první pohled. Šperky na míru jsou nadčasové a hodí se naprosto ke každému oblečení, ať už jdete do divadla, na obchodní jednání nebo rodinnou oslavu.

Publikováno: 29. 03. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková