Domů » Bez speciální péče se citlivá pleť neobejde
Zdraví

Bez speciální péče se citlivá pleť neobejde

Lidé s citlivou pletí vědí, jak moc je dokáže i jen drobná změna potrápit a jak nepříjemné jsou projevy podráždění. Správná péče dokáže s citlivostí pleti pomoci.

Naše citlivá ochrana

Pokožka má na našem těle hlavní úkol, chrání proti vlivům z okolí a reguluje také hladinu hydratace. Velkou roli v tom hrají lipidy, které mezi kožními buňkami fungují jako jakési pojivo, zajišťují regulaci tekutin a také zachovávají pružnost a celkovou pevnost pleti. K tomu ale potřebují také činnost kožních enzymů. U citlivé pleti však bývá nedostatečná, což umožní narušení ochranné funkce kůže. Nejen, že ztrácí vodu a dehydratuje se tak, ale také skrz ni mohou pronikat dráždivé látky. To vede k zarudnutí olupování, podráždění, svědění, přecitlivělosti, pálení a pocitům napětí nebo nám připadá, že je kůže malá. Pomocníkem může být správně vybraná kosmetika pro citlivou pleť, která bývá speciálně vyvinuta tak, že neobsahuje žádné dráždivé látky, a navíc pomáhá odstraňovat zarudnutí, projevy podráždění a pleť zklidňuje.

Vhodně zvolená péče

Citlivá pleť nám dá většinou okamžitě najevo, že se jí něco nelíbí. Péče o citlivou pleť je náročná, stačí použití nevhodného pleťového krému, dlouhý pobyt na sluníčku nebo i třeba jen větší podráždění ze smogu a venkovních nečistot v ovzduší. První příznaky bývá nepříjemné štípání a svědění, které pomalu přechází v pálení a kůže může zarudnout. Samozřejmě se s podobnými příznaky někdy i setkali majitelé normální pleti, většinou však velmi rychle pominou a neopakují se. Jestliže ale pocity napětí, svědění a vysušení řešíme pravidelně, měli bychom se smířit s tím, že máme citlivější pleť a vybírat kosmetiku určenou přímo pro ni, abychom si její stav zbytečně nezhoršovali.

Na stav pleti i její citlivost mají vliv také stres, nedostatek spánku, špatná výživa, málo hydratace a samozřejmě hormonální změny. Proto bychom neměli zapomínat na odpočinek pitný režim, vyvážený jídelníček a samozřejmě pravidelnou péči o pleť.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.