Domů » Prestižní česká ekologická soutěž zrovna vrcholí. Už jste hlasovali pro svého favorita?
Finance & práce

Prestižní česká ekologická soutěž zrovna vrcholí. Už jste hlasovali pro svého favorita?

Již čtrnáctým rokem v pořadí probíhá na území naší země klání zaměřené na vyhledávání zajímavých ekologických projektů. Tato soutěž probíhá pod taktovkou známé energetické společnosti E.ON, přičemž výherci získají velmi zajímavou finanční odměnu. Tu poté využijí na realizaci svých plánů, které pomohou v určité oblasti jejich zaměření.

Šest finalistů

Stále rostoucí počet zájemců jasně ukazuje zápal, s kterým se i v našich končinách řeší ochrana přírody. Tento rok se nominace dočkalo celkem 165 různých nápadů, z nichž v současnosti zápolí o první místo celkem 6 kandidátů. Jaké jsou jejich plány?

Jedná se o rozvíjení první energeticky nezávislé obce v České republice, výrobu obalového materiálu z hub, který umí nahradit plasty, revitalizaci betonového koryta do podoby protipovodňového parku a biotopu raků v Rokycanech, fotovoltaiku zabudovanou přímo do střešní krytiny, čištění odpadních vod v Rybí systémem decentralizovaných domácích čističek a úsporné řízení osvětlení, které pomáhá ušetřit nemalé částky na energiích.

Vzhledem k tomu, že se tato ekologická soutěž netýká jen velkých společností, jsou velmi důležité i hlasy jednotlivců, včetně toho vašeho. Máte tak jedinečnou možnost se sami vyjádřit k tématům, která trápí v posledních letech celou společnost. Pokud vyjádříte svou podporu některé z výše jmenovaných invencí, stanete se zároveň členy losování o zajímavé ceny.

Vyhrajte rodinný zážitek

Za zmínku stojí především možnost dostat od pořadatelů rodinný let balonem či víkendový pobyt v chatě na stromě. Ani noví majitelé kuponu v hodnotě 2000 Kč do prodejen Hornbach nebudou zajisté zklamaní.

Jestli vám tudíž není lhostejný osud přírody naší země a chcete si zahrát o pěkné ceny, určitě se podívejte na informace k jednotlivým projektům a vyjádřete svou náklonnost tomu nejsympatičtějšímu. Otevřete si stránky E.ON Energy Globe, podívejte se na vlastní oči a podpořte některý z nápadů.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.