Skvělé tipy

Když translátor přestává stačit, přichází na scénu profi překladatel

Automatické překladače jsou super, určitě s nimi i vy máte řadu pozitivních zkušeností. Někdy ale přestávají stačit. V tu chvíli by měl přijít na scénu překladatel s odpovídajícím vzděláním a bohatými jazykovými znalostmi.

Překladač je jenom robot

Překladače vám možná pomohly, když jste vyhledávali důležité informace na cizojazyčných internetových stránkách, přeložili jste s nimi nesrozumitelné věty a pravděpodobně jste je nejednou použili při studiu cizího jazyka. Automatický překladač ale není totéž, co profi překladatel, a tak jste kromě kladných stránek translátoru odhalili také jeho stinné stránky.

S překladem jednotlivých slov si poradí. Dokonce k nim nabídne i řadu synonym. Problém obvykle není ani s překladem jednoduché věty. Chtít však po translátoru, aby přeložil souvislý text? Bláznovství! Totiž: Význam sdělení se dá z jeho překladu pochytit či domyslet, ale že by se jednalo o hodnotný text bez chyb? To se rozhodně tvrdit nedá. I když už jsou automatické překladače na celkem vysoké úrovni, stále se nejedná o překladatele angličtiny. Jsou to pouzí roboti.

Od profi překladatele dostanete text na úrovni

Pokud si chcete jen tak informativně něco přeložit do češtiny, překladač postačí. Jeho špatnému projevu se zasmějete a význam textu bez problému pochopíte. Jestliže však potřebujete něco důležitého přeložit z češtiny do cizího jazyka, je lepší se obrátit na profíky. Přece byste nechtěli odevzdávat diplomovou práci, jejíž předmluva v angličtině je plná chyb! Angličtina překladatel vám ji napíše pravopisně i gramaticky správně, a navíc na vysoké stylistické úrovni. Za takový text se stydět nebudete a nehrozí, že by vám přidělal zbytečné komplikace.

Věříte-li svým schopnostem, napište si cizojazyčný text sami. Poté je však vhodné nechat si ho alespoň zkontrolovat a opravit.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.