Městský neboli urban batoh jako skvělý pomocník pro každý den

Ženy si ničí záda těžkou kabelkou, pánové pro jistotu nosí věci po kapsách. Přitom existují pohodlné batohy, ve kterých se dá bez potíží nosit kdeco. Když se řekne batoh, řada lidí si představí turistický batoh se síťkou na zádech, bederními popruhy apod. Hned poté jim přijdou na mysl školní batohy, ve kterých děti nosí hromady učebnic a sešitů. Na světě jsou ovšem ještě městské batohy, které jsou určeny pro denní nošení do práce i na nákupy!

Batoh jako stylový doplněk

Městské batohy se navrhují jako stylové módní doplňky, proto si každý (a hlavně každá) vybere podle svého gusta. Zároveň však nezapomínají na funkčnost. Mívají proto polstrovaná záda i popruhy, což značně zpohodlňuje jejich nošení. Úložný prostor je rozdělen na komory, nechybí ani kapsičky na drobnosti. Díky tomu je snadné vyznat se ve věcech. Bonusem je kapsa na notebook. Do urban batohů se obvykle vejde laptop o velikosti 15 palců. Ženám mohou tyto batohy připadat příliš sportovní. Na trhu jsou proto i menší kožené batůžky, které dokonale suplují kabelku. Jejich nošení bohužel není tak pohodlné jako u urban batohů, chybí jim polstrovaná záda apod. Díky rovnoměrnému rozložení váhy jsou však příjemnější než tašky přes jedno rameno.

Kde sehnat kvalitní batoh?

Kvalitní české batohy vyrábí a prodává už od roku 2002 společnost Bagmaster. Specializuje se především na školní a studentské batohy, v nabídce má také městské batohy pro volný čas, tašky, školní příslušenství a reflexní prvky. Všechny batohy jsou ergonomicky tvarované, dobře se nosí a pomáhají předcházet problémům se zády. K výrobě jsou použité ty nejkvalitnější materiály, které zaručují dlouhou životnost batohů. Záruční doba proto netrvá pouze dva, nýbrž tři roky.

Publikováno: 22. 11. 2019

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková