Zdraví

Kvalitní vyšetřovací lehátko nachází využití i jinde než v ordinaci lékaře

Jen těžko si představit lékaře nebo zubaře, v jehož ordinaci by chybělo vyšetřovací lehátko. V poslední době se navíc vyrábí tolik druhů různě uzpůsobených lehátek, že strmě narůstá i počet profesí, které s nimi dennodenně pracují. Nehodilo by se jedno takové lehátko pro výkon živnosti nebo zaměstnání i vám?

Vyvarujte se používání zastaralého lehátka

Ať už si zařizujete novou ordinaci nebo rekonstruujete tu stávající, vyhněte se používání starého, poničeného či oprýskaného lehátka. Na vaše pacienty, případně klienty by rozhodně neudělalo dobrý dojem. Přitom je to právě atmosféra, která v ordinaci často hraje klíčovou roli pro vznik důvěry mezi pacientem a lékařem.

Ujasněte si finanční představy

Vyšetřovací lehátka se prodávají v širokém cenovém rozpětí v závislosti na kvalitě zpracování a funkcích. Zatímco základní, byť kvalitní bezmotorové lehátko s pevnou výškou stolu a 2 segmenty pořídíte i za méně než 7 tisíc, za našlapanou třímotorovou variantu se stabilní konstrukcí, elektrickým nastavením výšky i drenážní polohy stolu budete muset sáhnout do kapsy i pro více než 50 tisíc. Vedle vašich finančních možností pochopitelně záleží i na specifickým požadavcích výkonu vaší profese.

Vyšetřovací lehátka pro každou příležitost

Lehátka pro vyšetření v sedě nebo v leže se dnes dají pořídit ve skutečně široké škále provedení. Nejméně nároční zákazníci se spokojí se základní řadou bez pokročilých funkcí (např. polohování), jiní upřednostní vylepšené verze s jedním, dvěma i třemi motory, jejichž přítomnost významně usnadňuje manipulaci s pacientem. Mezi oblíbené funkce patří hydraulické nastavení výšky dle aktuální potřeby.

Pro koho jsou vyšetřovací lehátka určena?

Nemocniční lehátka se ze své podstaty začala vyrábět a postupně vylepšovat primárně pro použití ve zdravotnictví. Každodenně je využívají zubaři, praktičtí lékaři, ortopedi a další specialisté. Na trhu totiž existují specifické kategorie lehátek, jako například gynekologické, fyzioterapeutické, pro Vojtovu metodu, urologické a transfúzní křesla.

V posledních letech se stále rozšiřuje okruh profesí i mimo zdravotnictví, kde se lehátka také využívají. Jde především o maséry, kosmetické salony, kadeřnictví a eventuálně barbershopy. Proč? Poloha v leže usnadňuje práci nejen lékaři, ale také například kosmetičce.

Slaďte design lehátek do barev interiéru

Ty tam jsou doby, kdy všechna lehátka byla bílá a na pohled „nudná“. Dnes si naopak můžete vybrat z bohaté nabídky a sladit design s ostatními prvky v místnosti. Líbivým odstínem docílíte toho, že lehátko bude vyzařovat uvolněnou, relaxační atmosféru. Volitelné jsou jak barvy konstrukce, tak polstrování.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama

Ráda sportujete a chcete mít své zdraví pod kontrolou? Moderní hodinky Apple Watch se stanou vašim osobním strážcem!

Chcete si s partnerem dopřát odpočinek v pohodlí vašeho domova? Nechte si postavit kvalitní infrasaunu pro dva od českého výrobce Saunasystem.

Atraktivní kusové závěsy; za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije