Lifestyle

Dětské hřiště může významně ovlivnit budoucnost dítěte

Dětské hřiště by nemělo ve veřejném prostoru chybět, protože má velmi pozitivní vliv na vývoj dětí v dané lokalitě. Pokud se nějakým způsobem angažujete v záležitostech souvisejících s městským mobiliářem, případně máte ve svém blízkém někoho, v jehož kompetencích je rozhodování o městském rozpočtu, nepřestávejte číst – díky následujícím informacím přestanete na dětské hřiště pohlížet pouze jako na atrakci, kde se mohou dítka „vyblbnout“. Dosah takového pravidelného dovádění je totiž mnohem větší.

Prevence před obezitou

Doby, kdy děti trávily většinu času venku, jsou minulostí. Většina vyměnila hraní s kamarády za elektroniku, což se mimo jiné projevuje i na jejich zdravotním stavu. Důsledkem minima pohybu je nadváha, která v případě mnoha dětí hraničí s obezitou. Otázkou však je – mají si venku kde hrát? Kdyby byly v blízkosti vašeho bydliště dětská hřiště Berliner Seilfabrik nebo jiné moderní konstrukce, rozhodně by nezely prázdnotou. Náklady na pořízení moderního hřiště jsou přitom zanedbatelné oproti částce za léčbu následků obezity.

Lepší fyzický i duševní rozvoj děti

Děti, které se hýbou, se mnohem lépe vyvíjejí, a to jak po psychické, tak tělesné stránce. V zemích jako je např. Švédsko jsou si toho vědomi a umožňují dětem pohyb i o přestávkách ve škole. U nás takové možnosti nemají, a proto ke důležité, aby se mohly rozvíjet alespoň ve svém volném čase. Veřejný prostor s moderním dětským hřištěm jim položí pevné základy k aktivnímu trávení volna. Zvyšuje pravděpodobnost, že se děti budou v pozdějším věku věnovat nějaké sportovní aktivitě.

Když si hrají, méně zlobí

Dalším důvodem pro zřízení dětského hřiště je fakt, že v místech, kde byla postavena, výrazně klesla dětská kriminalita. Když se děti nenudí, nemají tendenci inklinovat k nevhodné partě a v pozdějším věku k drogám.

Potřebujete snad další důvody, proč by měl městský mobiliář zahrnovat i dětské hřiště? Můžete-li se nějakým způsobem zasadit o jeho realizaci, udělejte to.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.