Domů » Barevné kontaktní čočky: Bezpečnost a vše další
Zdraví

Barevné kontaktní čočky: Bezpečnost a vše další

Kontaktní čočky jsou skvělým způsobem korekce zraku, pro mnoho činností daleko pohodlnějším než brýle. Častokrát je ale nosí i lidé, kteří korekci zraku nepotřebují. Chtějí si totiž užít jinou barvu očí.

Jak je to s barevnými čočkami? Kde je koupit, jsou bezpečné a jak byste je měli používat? Pokud s čočkami ještě nemáte zkušenosti, ale chcete vyzkoušet jinou barvu očí, čtěte dál.

K čemu jsou barevné kontaktní čočky?

Barevné kontaktní čočky milují všichni, kdo rádi experimentují se svým vzhledem. Jelikož se vyrábí jako jednodenní, ale i měsíční či roční, můžete své oči změnit jen dočasně nebo na delší dobu. Kromě klasických barev, jako jsou zelená, modrá či hnědá, seženete i kontaktní čočky fialové, růžové apod. Fantazii se meze nekladou, chcete-li experimentovat, máte možnost.

Samostatnou kategorií jsou pak barevné čočky určené například k Halloweenským kostýmům. Tyto čočky bývají častokrát celobarevné, nemáte tedy bílé bělmo a barevnou zorničku, čočka je celobarevná.

Jsou barevné čočky bezpečné?

Barevné čočky bez dioptrií si může pořídit kdokoliv bez lékařského předpisu – třeba v e-shopu Top-crazy.cz, kde jich mají doopravdy velký výběr. Dostanete je i s návodem k použití. Nemějte strach, nasazování čoček není zase až tak problematické.

Obecně ale platí, že byste barevné čočky neměli nosit, když se potřebujete hodně soustředit na to, co vidíte, tedy třeba při jízdě na kole či řízení.

Také je důležité se o ně správně starat. Uchovávat byste je měli v k tomu určeném obalu v patřičném roztoku. Čočky se také musí čistit. Nakoupíte-li v e-shopu Top-crazy.cz za více než 1200 Kč, čisticí roztok dostanete zdarma jako dárek. A nezapomeňte, že čočky mají určenou svou životnost. I když je nenosíte každý den, po 3 či 12 měsících byste je měli vyhodit. Záleží, jakou variantu čoček si pořídíte.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.