Móda & krása

Smart hodinky nahradí sekretářku, počítač i mobilní telefon!

Doba, kdy hodinky sloužily k pouhému informování o času, už dávno skončila v propadlišti dějin. Ty klasické, nejprve ručičkové, pak digitální, byly nahrazeny těmi chytrými. Co všechno dokážou? Není toho zrovna málo!

Chytré neboli smart hodinky mohou být vaším opravdu dobrým společníkem. Poslem dobrých i špatných zpráv a vaším tělesným strážcem. Ohlídají vaše zdraví, fyzickou kondici i poslední zprávy. Postarají se o zábavu, nahradí sekretářku, počítač i mobilní telefon. Protože se jedná o hodinky dotykové, ovládáte je navíc podobně jako svůj chytrý telefon pouhým dotykem displeje.

Chytré a hloupější

Opravdu chytré hodinky fungují nezávisle na chytrém telefonu. Musíte do nich ale vložit SIM kartu. Ty „hloupější“ je pak zapotřebí spárovat s vaším chytrým telefonem. Zatímco levnější modely jen informují o příchozích hovorech, e-mailech a SMS zprávách, dražší umožňují přijmout hovor i odpovědět na esemesku. A ty nejchytřejší nahradí handsfree, GPS, diář, kreditní kartu, otevírají garáže, fotí i natáčejí videa a měří a zaznamenávají váš každý pohyb.

Smart hodinky, nebo fit náramek?

Některé smart hodinky plně nahradí i fitness náramky. Například dámské smart hodinky Carneo disponují až šesti sportovními režimy. Obsahují krokoměr i monitor kvality spánku. Automaticky měří krevní tlak, srdeční tep i okysličení krve. Přitom nejsou ani moc drahé. Carneo smart hodinky pořídíte v ceně okolo dvou tisíc korun. Již zmíněné fitnáramky jsou ještě levnější. Obecně se dá říci, že čím méně aplikací daný model nabízí, tím nižší jeho cena.

Baterie a vodotěsnost

Cena by však neměla být jediným kritériem při výběru chytrých hodinek. Svou pozornost zaměřte i na výdrž baterie a vodotěsnost hodinek. Tu nezaměňujte s voděodolností. Zatímco voděodolné hodinky jsou vhodné maximálně do deště, s hodinkami vodotěsnými můžete do sprchy i bazénu. Pokud si na to troufnete.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.