Móda & krása

Jak správně vybrat pánské hodinky?

O pánských hodinkách se traduje, že úzce souvisí s charakterem muže a do značné míry reflektují jeho osobnost. V každém případě patří k moderní vizáži a jdou ruku v ruce se společenskou prestiží. A protože jde o velmi častý dárek, připravili jsme pro vás základní rady a tipy, jak pánské hodinky vybrat. Budete-li se jimi řídit, určitě nešlápnete vedle.

Účel

Naprosto zásadním kritériem při výběru pánských hodinek je jejich účel, se kterým úzce souvisí i design. Dostanete na výběr mezi klasikou, sportovními modely a luxusními hodinkami, které jsou perfektním doplňkem trendové pánské košile.

A samozřejmě narazíte také na elegantní pánské hodinky, které se hodí pro celodenní nošení i na významné události.

Typ strojku

Hodinkový strojek může být mechanický (tzn. klasické ručičkové hodinky), quartzový a digitální. Mechanické hodinky se natahují a nepotřebují zdroj energie z baterie jako digitální a quartzové hodinky. Jedná se o ruční práci, což je zřejmé i z vyšší ceny.

Voděodolnost/vodotěsnost

Hodinky jsou opatřeny označením, které udává voděodolnost nebo vodotěsnost. Pokud na nich najdete „Water resistant“, jsou voděodolné. V praxi to znamená, že jim sice neublíží déšť ani vlhkost, ale nejsou určeny pro potápění. Do vody jsou určeny modely s označením „water proof“.

Konkrétně jde o:

  • 50 m (5 ATM) – běžné koupání
  • 100 m (10 ATM) – šnorchlování
  • 200 m (20 ATM) – potápění
  • 1000 m (100 ATM) – profi potápění

Materiály sklíčka a řemínku

Hodinky mohou být opatřeny plastovým, minerálním a safírovým sklem. Nejkvalitnější a tedy nejodolnější vůči poškrábání je syntetický safír.

Co se týče řemínku, může být kožený (vepřová, hovězí nebo telecí kůže), ocelový (kvalitní, ale vyšší hmotnost) nebo plastový (především u sportovních modelů).

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.