Domů » Jak správně vybrat pánské hodinky?
Móda & krása

Jak správně vybrat pánské hodinky?

O pánských hodinkách se traduje, že úzce souvisí s charakterem muže a do značné míry reflektují jeho osobnost. V každém případě patří k moderní vizáži a jdou ruku v ruce se společenskou prestiží. A protože jde o velmi častý dárek, připravili jsme pro vás základní rady a tipy, jak pánské hodinky vybrat. Budete-li se jimi řídit, určitě nešlápnete vedle.

Účel

Naprosto zásadním kritériem při výběru pánských hodinek je jejich účel, se kterým úzce souvisí i design. Dostanete na výběr mezi klasikou, sportovními modely a luxusními hodinkami, které jsou perfektním doplňkem trendové pánské košile.

A samozřejmě narazíte také na elegantní pánské hodinky, které se hodí pro celodenní nošení i na významné události.

Typ strojku

Hodinkový strojek může být mechanický (tzn. klasické ručičkové hodinky), quartzový a digitální. Mechanické hodinky se natahují a nepotřebují zdroj energie z baterie jako digitální a quartzové hodinky. Jedná se o ruční práci, což je zřejmé i z vyšší ceny.

Voděodolnost/vodotěsnost

Hodinky jsou opatřeny označením, které udává voděodolnost nebo vodotěsnost. Pokud na nich najdete „Water resistant“, jsou voděodolné. V praxi to znamená, že jim sice neublíží déšť ani vlhkost, ale nejsou určeny pro potápění. Do vody jsou určeny modely s označením „water proof“.

Konkrétně jde o:

  • 50 m (5 ATM) – běžné koupání
  • 100 m (10 ATM) – šnorchlování
  • 200 m (20 ATM) – potápění
  • 1000 m (100 ATM) – profi potápění

Materiály sklíčka a řemínku

Hodinky mohou být opatřeny plastovým, minerálním a safírovým sklem. Nejkvalitnější a tedy nejodolnější vůči poškrábání je syntetický safír.

Co se týče řemínku, může být kožený (vepřová, hovězí nebo telecí kůže), ocelový (kvalitní, ale vyšší hmotnost) nebo plastový (především u sportovních modelů).

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.