Jak se zbavit akné a zabránit předčasné tvorbě vrásek? Dodržujte tyto zásady správného odličování

Krásná, čistá a hladká pleť – najde se žena, která by po ní netoužila? Vyvolené ji mají a ostatní jim tiše závidí. Klíčem k perfektní tvářičce bez nevzhledných pupínků a projevů předčasného stárnutí jsou přitom naprosto logické věci. Možná jste se jen doposud dopouštěla určitých přešlapů v rámci každodenního odličování. Ale s tím je teď konec – dodržujte následující doporučení a vaše pleť se vám za příkladnou péči brzy odvděčí.

Ráno je pozdě, odličujte se večer

Ráno moudřejší večera v případě odličování rozhodně neplatí. Naopak byste neměla chodit spát dříve, než se zbavíte nánosu make-upu a nečistot, které na pleti během dne ulpěly. A že jich je víc než dost… Pleť si musí přes noc odpočinout a zregenerovat se, což je možné pouze za předpokladu, že jí připravíte odpovídající podmínky. Ranní odličování vede k ucpaným pórům a následné tvorbě pupínků. Pokud se vám večer do hloubkového čištění nechce, protože jste unavená nebo máte na práci spoustu jiných věcí, sáhněte po micelární vodě. Ta od Biodermy neobsahuje alkohol ani parabeny a pleť zanechává dokonale čistou. https://www.youtube.com/watch?v=9tuUi7ZiZOs

Nešetřete odličovacími tamponky

Řídíte se heslem, že správná hospodyňka šetří, kde se dá? Děláte dobře, ovšem nikoliv v případě odličovacích tamponků. S těmi nešetřete a naopak jich při odličování očí používejte tolik, kolik bude potřeba. S jedním tamponkem budete líčidla rozmazávat a výsledek nebude nijak valný. Naopak měňte špinavé tamponky za nové tak dlouho, dokud ten poslední nebude čistý.

Nezapomínejte na krk

Většina žen se při čištění soustředí na tvář, což je sice správně, ale nikoli na úkor citlivé kůže v oblasti krku. Věnujte ji stejnou pozornost a odstraňte z ní všechny nečistoty.

Když se odlíčíte, umyjte se

Používáte-li k odličování odličovací mléko, olej či ubrousky, měla byste si vždy po odlíčení opláchnout obličej tonikem, čisticím gelem nebo micelárkou. Jinak vám na pleti zůstanou zbytky líčidel a mastnota. Ovšem pozor – rozhodnete-li se běžná líčidla vyměnit za micelární vodu, tvář po čištění neoplachujte. Roztok z pleti odstraní všechny nečistoty a její příznivé účinky trvají dlouho po odlíčení.

Obličej si oplachujte vlažnou vodou

Máte během dne pocit, že si musíte tvář opláchnout vodou? Udělejte to, ale použijte k tomu vlažnou vodu o teplotě cca 35 °C. Příliš teplá voda má tendenci pokožku vysušovat, podráždit a stimulovat k nadměrné produkci kožního mazu.

Používejte šetrnou kosmetiku

Než na obličej aplikujete jakýkoliv přípravek, pečlivě si přečtěte jeho složení. Vyhněte se kosmetice s obsahem alkoholu (vysušuje), parabenů a barviv. Otevřete dveře šetrným produktům, které jsou vhodné i pro citlivou pokožku. A samozřejmě to platí i o výše zmíněné micelárce – pro citlivou kůži je dobrou volbou micelární voda Sensibio H20.

Publikováno: 01. 04. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková