5 tipů, jak ušetřit při pravidelných nákupech

Dala jste si předsevzetí, že letos výrazně omezíte utrácení, ale zatím se vám to vůbec nedaří? Nebojte, s trochou snahy skutečně ušetříte majlant, aniž byste v sobě udusila duši shopaholičky. Musíte jen vědět, jak na to...

1. Kupujte jen to, co opravdu potřebujete

Aneb tak zní zlaté pravidlo úsporného nakupování. Vzpomeňte si na poslední tři nákupy a zamyslete se nad tím, zda opravdu využíváte všechny věci, které nakonec skončily v nákupním košíku. Vsadíme se, že jste si mohla některé položky odpustit. Příště si vždy důkladně rozmyslete, jestli pro vše na seznamu najdete využití, nebo si jen krátíte den zbytečným nákupem.

2. Používejte slevové kódy a kupony

Když už se pro něco rozhodnete, snažte se položku zakoupit se slevou. Spousta známých i menších e-shopů nabízí zboží za atraktivní cenu – musíte jen při nákupu uplatnit slevový kód či kupon. Sledovat všechny prodejce sice není dost dobře možné, ale můžete se zaregistrovat na KuponSlevovy.cz a okamžitě získat přehled nad všemi probíhajícími akcemi. Celková výše úspory, které lze pravidelným nakupováním se slevou dosáhnout, se může vyšplhat velmi vysoko. Jednoduše si vyberete ze seznamu e-shopů dané kategorie, nebo přes vyhledávání zkontrolujete, jestli slevu právě nenabízí konkrétní prodejce – např. ketomix.cz sleva apod.

3. Jídlo nakupujte s plným břichem

Zdaleka nejhorší možnost, jak nakupovat potraviny, je za zvuků kručícího břicha a bez seznamu. Než se vydáte do supermarketu, dejte si sváču a sepište si všechny potraviny na základě jídelníčku pro několik budoucích dní.

4. Vyzkoušejte nákupy z Číny

Nepochybujeme o tom, že jste již někde zaslechla o úžasně levných věcech z Aliexpressu. Pravdou je, že čínské zboží je skutečně velmi levné. Jen mějte na paměti, že ne vždy dosahuje požadované kvality – nákupu podezřele levných věcí se proto raději vyvarujete. A samozřejmě používejte AliExpress slevy.

5. Nebojte se starších věcí

Zboží z druhé ruky vám může posloužit stejně dobře jako nové. Spousta lidí prodává věci, které jsou v perfektním stavu, a to za zlomek původní ceny. Rozhodně se vyplácí kontrolovat bazary!

Publikováno: 08. 02. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková