Náramky charakterizují osobnost. Jaký bude ten váš?

Některé ženy žádný náramek nevlastní, jiné jej mají poctivě uklizený a dlouhé měsíce či roky se na něj ani nepodívají. Jsou ovšem dámy, které se v náramcích vyžívají, sbírají je a nosí jich klidně deset najednou. Náramky nejsou jen obyčejný módní doplněk, představují i možnost, jak ostatním ukázat, kdo doopravdy jste.

Luxusní náramky z drahých kamenů

Nejvyšší metou jsou náramky z drahokamů a polodrahokamů. Jejich cena často bývá dost vysoká – odráží se v ní jak cena samotných minerálů, tak jejich opracování, které vyžaduje náročnou péči a celkově kvalitní provedení náramku. Kde se takové luxusní náramky prodávají? Podívejte se na nabídku značky TOUS. Vyrábí náramky z různých druhů zlata i stříbra, na některých kouscích se třpytí diamanty či jiné drahokamy. Zvolit můžete i pravé perly nebo chirurgickou ocel, případně i další materiály.

Náramky přátelství

Trend náramků přátelství se drží už hodně let. Jedná se o náramky upletené z bavlnek. Existuje mnoho různých vzorů. Lidé si je často vyměňují jako důkaz věčného přátelství. Náramek se obvykle nesundává, nosí se, dokud se úplně nezničí. Potom se měl poslat po vodě a něco si přát. Ještě se k vám pletení náramku nedostalo? V knihkupectví najdete řadu titulů, které se mu věnují. Spoustu návodů a užitečných videí samozřejmě najdete na internetu. Při pletení náramků nejde pouze o výsledek, ale také o průběh – je to výborný způsob relaxace. Naučte se plést alespoň nejjednodušší vzory a potěšte své kamarádky praktickým dárečkem.

Náramky z korálků

Náramky z dřevěných korálků jsou většinou určeny především pro nejmenší slečny, jejich kouzlo ale umí ocenit i dospělé ženy. Dobře vypadají v hravých, veselých barvách.

Fitness náramky

Fitness nebo také chytré náramky jsou zajímavým výkřikem technologie. Nejedná se o šperk, ale spíše o drobného pomocníka v běžném životě. Nosí se podobně jako hodinky, ale jde u nich o víc než o hlídání času. Fitness náramky umí zaznamenávat počet kroků, a tím hlídat vaši kondici. Měří tep a monitorují spánek. Pomocí různých aplikací se dají připojit k chytrému telefonu. Díky němu pak využijete i spoustu dalších vychytávek.

Gumové náramky

Mezi mladými lidmi se hojně objevují také gumové náramky. Obyčejně se jedná o propagaci nějaké firmy či události, případně nesou logo např. oblíbené kapely. Gumové náramky doplňují pohodlný, sportovní styl.

Jak vybrat náramek

Výběr náramku vždy podřizujte hlavně své vlastní intuici a svým představám, jinak byste s ním nemusela být spokojená. Nejspíš byste ho pak ani nenosila, jen by ležel ve skříni. Rozum ovšem před koupí určitě zapojte, není dobré podlehnout náramku jen kvůli vzhledu. Přemýšlejte také, jaké oblečení nosíte a jaký je váš módní styl. Náramek by tomu měl odpovídat, aby k vám ladil. Zvažte také, při jakých příležitostech hodláte náramek nosit.

Publikováno: 05. 10. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková