Vestavěné skříně nepatří jenom do ložnic

Potřebujete skutečně pořádný úložný prostor? Přestaňte nakupovat další a další šatní skříně, komody a skříňky. Ideální řešení je pouze jedno – vestavěná skříň.

O vestavěné skříni neuvažujte jenom jako o řešení pro ložnice

Vestavěné skříně do ložnice jsme již obvykle vpustili. Pokud ji ještě nemáte a pořád bojujete s malou šatní skříní, na které se hromadí neustále prach a kolem ní se jen velice složitě uklízí, změňte to. Díky posuvným dveřím místo dokonce ušetříte, nevzniknou vám přitom „hluché“ kouty, kde se obtížně uklízí, a se zrcadlovými dveřmi získá ložnice šmrnc i optickou vzdušnost. Chytře zvažte, jaké vybavené do vestavěné skříně potřebujete. Nešetřete na něm, právě ono dělá dobrou skříň, ale ani to s ním nepřehánějte. Není dobré posléze zjistit, že si nemáme kam pověsit věci a ty dlouhé se nám mačkají, protože jsme si neodpustili jednu spodní zásuvku navíc.

Vestavěná šatna do předsíně

Zapomeňte na klasické věšákové stěny a otevřené botníky. Do většiny předsíní se vejde vestavěná šatna. Opět může využívat veškeré benefity vestavěných skříní, které šetří prostor (posuvné dveře), nebo jej opticky zvětšují (zrcadla). Nemáte příliš místa na hlubokou vestavbu? Zvolte užší, kterou využijete jako botník, místo pro tašky a kabelky, pro sportovní potřeby i úklidové prostředky.

Nic nepokazí ani v obýváku

Místo pro vestavěnou skříň se najde i v obývacím pokoji či dnes spíše v obytném prostoru propojujícím kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Čistý design vestavěných skříní dnes dokáže dokonale navázat na moderní kuchyňské linky. Vestavěné skříně v tomto prostoru nemusí sloužit jako šatní. Hodí se k uložení čehokoliv. Od elektrických či kuchyňských spotřebičů, přes knihy, hračky, rodinné stolní hry, cvičební pomůcky, až po různý sezónní bytový textil. Dáte sem i vše, co si doma potřebujete držet kvůli home office. Vestavěná skříň má mnoho výhod a nesčetně možností využití. Stačí začít přemýšlet nekonvenčně a kreativně.

Publikováno: 25. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková