Domů » Firemní večírek: pouhý trend nebo efektivní záležitost?
Finance & práce

Firemní večírek: pouhý trend nebo efektivní záležitost?

V posledních letech se stává poměrně diskutovaným fenoménem tzv. teambuilding a různé, mnohdy zábavné aktivity utužující kolektiv. Vytváření a posilování mezilidských vztahů v rámci týmu je přikládán význam například u vedoucích dětských kolektivů, zejména však na pracovišti. Jednou z konzervativnějších variant teambuildingu může být i klasický firemní večírek. Přinese ovšem taková investice ze strany zaměstnavatele kýžený efekt?

Budoucnost

Mohou-li se zaměstnanci zúčastnit příjemné firemní akce s hudbou, občerstvením a programem, jednoznačně to posílí jejich důvěru v prosperitu firmy. Jednoduše řečeno – jakmile jsou peníze na podobné aktivity, evidentně podnik nestrádá a má potenciál do budoucnosti.

Stmelení kolektivu

Firemní večírek je jedinečnou příležitostí k tomu, aby se mohli seznámit zaměstnanci z různých částí společnosti, kteří spolu během běžné pracovní doby nepřijdou vůbec do styku. Všichni mají zároveň možnost lépe poznat své kolegy, jejich zájmy a spřátelit se, na což většinou v práci nezbývá čas.

Kolektiv, ve kterém nejsou vztahy pouze formální, ale spolupracovníci se znají a vědí, co od sebe mohou očekávat, bude samozřejmě dosahovat mnohem lepších pracovních výsledků. Řešit problémy s přáteli je přeci pro každého o poznání přirozenější než s cizími lidmi.

Uvolnění ze stereotypu

Pracovní týden je pro většinu lidí poměrně náročnou záležitostí jak z hlediska fyzického, tak psychického. Každodenní vstávání, obdobná náplň práce, stereotyp – takové věci rozhodně nezvyšují výkon žádného pracujícího. Firemní párty je tak ideální k nabourání zaběhlého cyklu, uvolnění se, zbavení se stresu a tím pádem i zvýšení efektivity následné práce.

Ať už je firemní večírek pořádán právě cíleně za účelem upevnění vztahů na pracovišti nebo například ku příležitosti založení společnosti, určitě se jedná o zajímavou příležitost k seznámení se s lidmi, které denně vídáme, a jste-li na takovou akci pozváni, určitě neváhejte a zúčastněte se.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.