Finance & práce

Firemní večírek: pouhý trend nebo efektivní záležitost?

V posledních letech se stává poměrně diskutovaným fenoménem tzv. teambuilding a různé, mnohdy zábavné aktivity utužující kolektiv. Vytváření a posilování mezilidských vztahů v rámci týmu je přikládán význam například u vedoucích dětských kolektivů, zejména však na pracovišti. Jednou z konzervativnějších variant teambuildingu může být i klasický firemní večírek. Přinese ovšem taková investice ze strany zaměstnavatele kýžený efekt?

Budoucnost

Mohou-li se zaměstnanci zúčastnit příjemné firemní akce s hudbou, občerstvením a programem, jednoznačně to posílí jejich důvěru v prosperitu firmy. Jednoduše řečeno – jakmile jsou peníze na podobné aktivity, evidentně podnik nestrádá a má potenciál do budoucnosti.

Stmelení kolektivu

Firemní večírek je jedinečnou příležitostí k tomu, aby se mohli seznámit zaměstnanci z různých částí společnosti, kteří spolu během běžné pracovní doby nepřijdou vůbec do styku. Všichni mají zároveň možnost lépe poznat své kolegy, jejich zájmy a spřátelit se, na což většinou v práci nezbývá čas.

Kolektiv, ve kterém nejsou vztahy pouze formální, ale spolupracovníci se znají a vědí, co od sebe mohou očekávat, bude samozřejmě dosahovat mnohem lepších pracovních výsledků. Řešit problémy s přáteli je přeci pro každého o poznání přirozenější než s cizími lidmi.

Uvolnění ze stereotypu

Pracovní týden je pro většinu lidí poměrně náročnou záležitostí jak z hlediska fyzického, tak psychického. Každodenní vstávání, obdobná náplň práce, stereotyp – takové věci rozhodně nezvyšují výkon žádného pracujícího. Firemní párty je tak ideální k nabourání zaběhlého cyklu, uvolnění se, zbavení se stresu a tím pádem i zvýšení efektivity následné práce.

Ať už je firemní večírek pořádán právě cíleně za účelem upevnění vztahů na pracovišti nebo například ku příležitosti založení společnosti, určitě se jedná o zajímavou příležitost k seznámení se s lidmi, které denně vídáme, a jste-li na takovou akci pozváni, určitě neváhejte a zúčastněte se.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.