Firemní večírek: pouhý trend nebo efektivní záležitost?

V posledních letech se stává poměrně diskutovaným fenoménem tzv. teambuilding a různé, mnohdy zábavné aktivity utužující kolektiv. Vytváření a posilování mezilidských vztahů v rámci týmu je přikládán význam například u vedoucích dětských kolektivů, zejména však na pracovišti. Jednou z konzervativnějších variant teambuildingu může být i klasický firemní večírek. Přinese ovšem taková investice ze strany zaměstnavatele kýžený efekt?

Budoucnost

Mohou-li se zaměstnanci zúčastnit příjemné firemní akce s hudbou, občerstvením a programem, jednoznačně to posílí jejich důvěru v prosperitu firmy. Jednoduše řečeno – jakmile jsou peníze na podobné aktivity, evidentně podnik nestrádá a má potenciál do budoucnosti.

Stmelení kolektivu

Firemní večírek je jedinečnou příležitostí k tomu, aby se mohli seznámit zaměstnanci z různých částí společnosti, kteří spolu během běžné pracovní doby nepřijdou vůbec do styku. Všichni mají zároveň možnost lépe poznat své kolegy, jejich zájmy a spřátelit se, na což většinou v práci nezbývá čas. Kolektiv, ve kterém nejsou vztahy pouze formální, ale spolupracovníci se znají a vědí, co od sebe mohou očekávat, bude samozřejmě dosahovat mnohem lepších pracovních výsledků. Řešit problémy s přáteli je přeci pro každého o poznání přirozenější než s cizími lidmi.

Uvolnění ze stereotypu

Pracovní týden je pro většinu lidí poměrně náročnou záležitostí jak z hlediska fyzického, tak psychického. Každodenní vstávání, obdobná náplň práce, stereotyp – takové věci rozhodně nezvyšují výkon žádného pracujícího. Firemní párty je tak ideální k nabourání zaběhlého cyklu, uvolnění se, zbavení se stresu a tím pádem i zvýšení efektivity následné práce. Ať už je firemní večírek pořádán právě cíleně za účelem upevnění vztahů na pracovišti nebo například ku příležitosti založení společnosti, určitě se jedná o zajímavou příležitost k seznámení se s lidmi, které denně vídáme, a jste-li na takovou akci pozváni, určitě neváhejte a zúčastněte se.

Publikováno: 26. 10. 2018

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková