Cestování

Nejlepší destinace pro vaši letní dovolenou

Nevíte, kam v létě odjet od starostí. Pojďte se podívat na nejčastější destinace Čechů v Evropě. Kam nejraději jezdíme? Exotické dovolené jsou v mnoha případech nedostupné, a to především s ohledem na cenu, hodně lidí tak dává přednost kompromisu. Tedy k moři, ale levněji.

Dovolená na „první chvíli“

Tyto destinace jsou velmi oblíbené. Většina do těchto míst létá letadlem, je to pohodlné a rychlé. Za pár hodin tak můžete být u moře. Hotely jsou často přímo u moře a využít také můžete bazénů. Není ale lepší spíše vyzkoušet moře? Bazén přeci máte i doma. V posledních letech jsou oblíbení tzv. First minute zájezdy. A o co jde? First minute je opak zájezdu na poslední chvíli. Lidé si objednávají dovolené na samém počátku, kdy cestovní kanceláře zveřejní nabídku pro daný rok a nabízí tak zajímavé slevy. Jaké jsou nevýhody takového zájezdu?

– Dovolená je ještě daleko, nikdy nevíte, co se může přihodit

– Musíte dopředu složit zálohu

– Nejistota v tom, že vám zaměstnavatel volno umožní

Dovolená na poslední chvíli

Stále ještě oblíbenější je dovolená na poslední chvíli, tedy krátce před odjezdem. Stejně jako u předešlé možnosti, využijete akčních slev, které jsou cestovními kancelářemi nabízené. Oblíbenými destinacemi v posledních letech je Turecko, Španělsko a neodmyslitelně k výčtu patří také Chorvatsko. Last minute zájezdy jsou vhodnou volnou v případě, že jste si dosud žádné volno neužili a chcete se někam podívat. Nezapomeňte se podívat na informace o dané zemi, a co všechno budete potřebovat. Nevýhodou může být omezený počet míst, nemusí se vám podařit sehnat místa například pro pětičlennou rodinu. Další nevýhodou je omezená nabídka zájezdů, které cestovní kanceláře dosud neprodaly. Velkou výhodou je pak cena. A jaké možnosti využíváte vy? Raději plánujete, nebo všemu necháváte volný průběh?

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.