Nejlepší destinace pro vaši letní dovolenou

Nevíte, kam v létě odjet od starostí. Pojďte se podívat na nejčastější destinace Čechů v Evropě. Kam nejraději jezdíme? Exotické dovolené jsou v mnoha případech nedostupné, a to především s ohledem na cenu, hodně lidí tak dává přednost kompromisu. Tedy k moři, ale levněji.

Dovolená na „první chvíli“

Tyto destinace jsou velmi oblíbené. Většina do těchto míst létá letadlem, je to pohodlné a rychlé. Za pár hodin tak můžete být u moře. Hotely jsou často přímo u moře a využít také můžete bazénů. Není ale lepší spíše vyzkoušet moře? Bazén přeci máte i doma. V posledních letech jsou oblíbení tzv. First minute zájezdy. A o co jde? First minute je opak zájezdu na poslední chvíli. Lidé si objednávají dovolené na samém počátku, kdy cestovní kanceláře zveřejní nabídku pro daný rok a nabízí tak zajímavé slevy. Jaké jsou nevýhody takového zájezdu? - Dovolená je ještě daleko, nikdy nevíte, co se může přihodit - Musíte dopředu složit zálohu - Nejistota v tom, že vám zaměstnavatel volno umožní

Dovolená na poslední chvíli

Stále ještě oblíbenější je dovolená na poslední chvíli, tedy krátce před odjezdem. Stejně jako u předešlé možnosti, využijete akčních slev, které jsou cestovními kancelářemi nabízené. Oblíbenými destinacemi v posledních letech je Turecko, Španělsko a neodmyslitelně k výčtu patří také Chorvatsko. Last minute zájezdy jsou vhodnou volnou v případě, že jste si dosud žádné volno neužili a chcete se někam podívat. Nezapomeňte se podívat na informace o dané zemi, a co všechno budete potřebovat. Nevýhodou může být omezený počet míst, nemusí se vám podařit sehnat místa například pro pětičlennou rodinu. Další nevýhodou je omezená nabídka zájezdů, které cestovní kanceláře dosud neprodaly. Velkou výhodou je pak cena. A jaké možnosti využíváte vy? Raději plánujete, nebo všemu necháváte volný průběh?

Publikováno: 23. 03. 2019

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková