Zdravý batoh může ulevit od bolesti zad

V mladším věku si se zdravím často hlavu nelámeme, vše funguje jak má, žádné bolesti ani úrazy nás netrápí. S přibývajícím věkem se ale začnou ozývat zdravotní problémy. Mezi ty nejčastější patří bolesti zad.

Proti bolesti

Většinou umíme definovat, z čeho a proč nás záda bolí. Nosíme těžké věci, špatně a dlouho sedíme u počítače, učíme se dlouho do noci strnulí v jedné poloze a našli bychom ještě mnoho dalších faktorů. Jezdíme na výlety, sportujeme, plníme každodenní povinnosti a jednou za čas si zajdeme na masáž, která nám od bolesti pomůže alespoň na čas. Málokdy ale řešíme, co a jak nosíme na zádech nebo v ruce a čím si tak ještě více problémy zhoršujeme. Nekvalitní batohy a různé vaky, které ledabyle přehodíme přes jedno rameno rozhodně našim zádům nijak neprospívají, spíše naopak. Bez ohledu na to, zda potřebujeme studentský batoh na skripta do školy, na oblečení do fitka nebo pracovní podklady, měli bychom se poohlédnout po batohu s anatomicky tvarovanými zády. Když nám bude batoh na zádech dobře sedět, ulevíme přetíženým ramenům i svalům a bude se nám lépe chodit.

Nejen do práce

Děti si nosí batohy do školy a v nich učebnice, penály, svačiny a sešity. Dospělí pak musí každý den vyrazit do práce, často je tak kromě kabelky nebo batohu důležitá i taška na notebook. Ten také neváží zrovna málo a jeho nošení každý den v tašce na jednom rameni opět způsobuje vadné držení těla a zbytečné namáhání zad, které může vyústit až v chronické bolesti. Ideální variantou je batoh na notebook, který má polstrovaná pevná záda a široké popruhy, které můžeme nastavit podle svých potřeb a rozloží váhu notebooku i všeho ostatního, co do batohu dáme. Investovat do svého zdraví se vyplatí vždy, i když v mládí si to ještě nechceme tolik připouštět. Bolavá záda nejsou nic příjemného a tak je lepší myslet dopředu a snažit se pravidelně hýbat, protahovat a dopřát si kvalitní batohy, které nám nebudou záda ničit.

Publikováno: 25. 01. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková