Domů » Jeseníky jsou rájem pro lázeňské pobyty
Cestování

Jeseníky jsou rájem pro lázeňské pobyty

Lázeňské pobyty rozhodně nejsou určené pouze pro důchodce nebo pro lidi, kteří mají nějaký zdravotní problém. Při ozdravných procedurách si odpočine a zrelaxuje úplně každý nehledě na věk. Pro podzimní sychravé počasí je dovolená, kde si užíváte koupele a masáže, naprosto ideální!

Lázeňských lokalit máme v Česku mnoho, vhodné lázně si tudíž můžete vybrat podle toho, z jaké části republiky pocházíte, abyste nemuseli cestovat daleko. Pokud jsou pro vás aspoň trochu dostupné Jeseníky, doporučujeme vybrat si podzimní pobyty právě tam.

Zdravý horský vzduch v lázních Karlova Studánka

Lázně objevíte ze všech stran Jeseníků. Z východu například v Karlově Studánce, která je situovaná přímo na východní straně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu. Lázně Karlova Studánka léčí onkologická onemocnění, vysoký tlak, nemoci cév, pohybové nemoci a onemocnění dýchacích cest. Užijete si tu opravdu čistý vzduch, místní rekreační středisko navíc nabízí spoustu kulturních a sportovních příležitostí. Nuda tady nehrozí a ti aktivnější mají vždycky možnost podniknout nějakou krásnou túru, třeba na již zmiňovaný Praděd.

Lázně Velké Losiny uprostřed civilizace

Více než příroda vás láká město? Navštivte termální lázně Velké Losiny. Zdejší prameny mají teplotu okolo 36 °C, takže si užijete vířivé, perličkové i sirné koupele, případně venkovní termální koupaliště. Ve volném čase můžete prozkoumat město. Doporučujeme návštěvu losinského zámku a unikátní funkční ruční papírny. Jedno odpoledne byste si určitě měli udělat výlet také na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Ani do kopců Jeseníků to z Velkých Losin není daleko, kdyby se vám zachtělo sportovat.

Další lázně najdete třeba v Jeseníku. Wellness pobyty lze absolvovat ještě v několika dalších lokalitách kolem pohoří Jeseníky, vyberte si tu svou například na stránce Spa.cz a užijte si zasloužený odpočinek.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.