Móda & krása

Vyrobte si vlastní kabelku!

Vlastnoruční výroba kabelky je snazší, než se může zdát. Potřebujete jen materiál, patřičné náčiní a chuť do práce.

Není na vlastnoručně vyrobenou kabelku! Vyjde vás levněji a především bude jen a jen vaše. Tedy naprosto originální! Zkrátka kabelka, kterou na ulici u nikoho jiného nepotkáte.

Jaký materiál?

Co budete k výrobě své vlastní kabelky potřebovat? Samozřejmě materiál, z něhož kabelku ušijete. To může být kůže, useň, koženka i pevnější látka. Záleží na tom, po jak pevné kabelce toužíte. Tvar v každém případě drží kůže a koženka.

Rameno, nebo ucha?

Další nezbytností bude popruh, plánujete-li výrobu kabelky na rameno. Pokud si vystačíte s uchy, tak ta jsou k dostání v galanteriích či specializovaných internetových obchodech.

Jaké zapínání?

Jednoduchou možností, jak vyřešit zapínání kabelky, je prostřednictvím stuhy propletené obvodem kabelky. Pak už bude stačit vybavit se nůžkami, děrovačkou, fixem na textil a větším kruhovým tácem či talířem, který poslouží jako šablona. A práce může začít.

Postup výroby

Na rubovou stranu materiálu, který jste si pro výrobu kabelky vybrali, položte velký talíř či tác a fixou na textil jej na něj obkreslete. Výsledný kruh poté vystřihněte a jeho obvod rozdělte na zhruba dvanáct od sebe stejně vzdálených bodů. Ty následně děrovačkou proděravte a vzniklými otvory propleťte stuhu. Posledním krokem bude připevnění uch zakoupených v galanterii a originální model bude na světě.

Ušetřete si práci

Pokud si práci chcete o něco ušetřit, neměly by vaší pozornosti ujít speciální polotovary na kabelky, které jsou k sehnání na e-shopu propleta.cz. To je specializovaný e-shop vlny a příze, na němž spolu s veškerými pletařskými proprietami, tedy jehlicemi, háčky, pletacími kruhy, rámy a přízemi všech druhů a barev. Seženete i praktický set na výrobu kabelky obsahující dno o rozměru 30 × 10 cm, ucha a čtyři úchyty na ucha. Výroba takové kabelky pak bude záležitostí deseti minut.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.