Domů » Vyrobte si vlastní kabelku!
Móda & krása

Vyrobte si vlastní kabelku!

Vlastnoruční výroba kabelky je snazší, než se může zdát. Potřebujete jen materiál, patřičné náčiní a chuť do práce.

Není na vlastnoručně vyrobenou kabelku! Vyjde vás levněji a především bude jen a jen vaše. Tedy naprosto originální! Zkrátka kabelka, kterou na ulici u nikoho jiného nepotkáte.

Jaký materiál?

Co budete k výrobě své vlastní kabelky potřebovat? Samozřejmě materiál, z něhož kabelku ušijete. To může být kůže, useň, koženka i pevnější látka. Záleží na tom, po jak pevné kabelce toužíte. Tvar v každém případě drží kůže a koženka.

Rameno, nebo ucha?

Další nezbytností bude popruh, plánujete-li výrobu kabelky na rameno. Pokud si vystačíte s uchy, tak ta jsou k dostání v galanteriích či specializovaných internetových obchodech.

Jaké zapínání?

Jednoduchou možností, jak vyřešit zapínání kabelky, je prostřednictvím stuhy propletené obvodem kabelky. Pak už bude stačit vybavit se nůžkami, děrovačkou, fixem na textil a větším kruhovým tácem či talířem, který poslouží jako šablona. A práce může začít.

Postup výroby

Na rubovou stranu materiálu, který jste si pro výrobu kabelky vybrali, položte velký talíř či tác a fixou na textil jej na něj obkreslete. Výsledný kruh poté vystřihněte a jeho obvod rozdělte na zhruba dvanáct od sebe stejně vzdálených bodů. Ty následně děrovačkou proděravte a vzniklými otvory propleťte stuhu. Posledním krokem bude připevnění uch zakoupených v galanterii a originální model bude na světě.

Ušetřete si práci

Pokud si práci chcete o něco ušetřit, neměly by vaší pozornosti ujít speciální polotovary na kabelky, které jsou k sehnání na e-shopu propleta.cz. To je specializovaný e-shop vlny a příze, na němž spolu s veškerými pletařskými proprietami, tedy jehlicemi, háčky, pletacími kruhy, rámy a přízemi všech druhů a barev. Seženete i praktický set na výrobu kabelky obsahující dno o rozměru 30 × 10 cm, ucha a čtyři úchyty na ucha. Výroba takové kabelky pak bude záležitostí deseti minut.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.