Vyrobte si vlastní kabelku!

Vlastnoruční výroba kabelky je snazší, než se může zdát. Potřebujete jen materiál, patřičné náčiní a chuť do práce. Není na vlastnoručně vyrobenou kabelku! Vyjde vás levněji a především bude jen a jen vaše. Tedy naprosto originální! Zkrátka kabelka, kterou na ulici u nikoho jiného nepotkáte.

Jaký materiál?

Co budete k výrobě své vlastní kabelky potřebovat? Samozřejmě materiál, z něhož kabelku ušijete. To může být kůže, useň, koženka i pevnější látka. Záleží na tom, po jak pevné kabelce toužíte. Tvar v každém případě drží kůže a koženka.

Rameno, nebo ucha?

Další nezbytností bude popruh, plánujete-li výrobu kabelky na rameno. Pokud si vystačíte s uchy, tak ta jsou k dostání v galanteriích či specializovaných internetových obchodech.

Jaké zapínání?

Jednoduchou možností, jak vyřešit zapínání kabelky, je prostřednictvím stuhy propletené obvodem kabelky. Pak už bude stačit vybavit se nůžkami, děrovačkou, fixem na textil a větším kruhovým tácem či talířem, který poslouží jako šablona. A práce může začít.

Postup výroby

Na rubovou stranu materiálu, který jste si pro výrobu kabelky vybrali, položte velký talíř či tác a fixou na textil jej na něj obkreslete. Výsledný kruh poté vystřihněte a jeho obvod rozdělte na zhruba dvanáct od sebe stejně vzdálených bodů. Ty následně děrovačkou proděravte a vzniklými otvory propleťte stuhu. Posledním krokem bude připevnění uch zakoupených v galanterii a originální model bude na světě.

Ušetřete si práci

Pokud si práci chcete o něco ušetřit, neměly by vaší pozornosti ujít speciální polotovary na kabelky, které jsou k sehnání na e-shopu propleta.cz. To je specializovaný e-shop vlny a příze, na němž spolu s veškerými pletařskými proprietami, tedy jehlicemi, háčky, pletacími kruhy, rámy a přízemi všech druhů a barev. Seženete i praktický set na výrobu kabelky obsahující dno o rozměru 30 × 10 cm, ucha a čtyři úchyty na ucha. Výroba takové kabelky pak bude záležitostí deseti minut.

Publikováno: 19. 12. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková