5 rad, jak správně pečovat o vaše vlasy

Vlasy jsou naší ozdobnou korunou a pomyslnou trofejí, ne každý dostal do vínku nádhernou hřívu, se správnou péčí ale jsou vlasy každého krásné. Vlasy pro svůj růst, lesk a celkovou krásu potřebují poměrně značnou péči. Nevzpomínejte, že jak vaše pleť, tak vlasy, nehty atd. jsou odrazem vašeho zdraví a celkového stavu. Pro opravdu nádhernou kštici je tedy potřeba zdravý životní styl, vyvážená strava a minimum stresu. To je samozřejmě pro mnohé z nás nemožné, naučte se alespoň jakousi rutinu vlasové péče, kterou svému háru pomůžete ke kráse.

1. Zastřihujte pravidelně konečky

To vám řekne asi každý expert. Nejlépe by se mělo chodit na zastřihování každých 6 až 8 týdnů, ale akutní je stříhání po 2 měsících. A proč, že je to vlastně potřeba? Zastřihnutím se zbavíte mrtvých konců vlasů, které zdravý vlas zatěžují a berou jim energii pro růst. Nemusíte nutně chodit ob měsíc ke kadeřníkovi, klidně si účes zkraťte sama doma, jsou k tomu ale potřeba kvalitní nůžky, abyste svým vlasům ještě více neuškodila.

2. Naučte se správě mýt hlavu

Při mytí hlavy dělá mnoho z nás chyby. Tou zásadní je přemíra hygieny. Vlasům škodí časté omývání, vyhněte se tedy každodennímu šamponování a zkuste to jen jednou nebo dvakrát týdně. Jestli nejste schopna vydržet, tak si vlasy umyjte bez jakéhokoliv přípravku, smyjete si z nich nečistoty, ale nebudete je zatěžovat šamponem. Krásných a lesklých vlasů docílíte kombinací kvalitních přípravků, přidejte do svého repertoáru i kondicionér a masku. S mokrými vlasy vždy zacházejte opatrně, jsou zatížené vodou, takže nejvíce náchylné na poničení. Šampon jemně vmasírujte po celé délce vlasů pokožky hlavy, kondicionér i masku pak aplikujte jen do vlasů. U všech přípravků platí pravidlo: Méně je více. Mokré vlasy opatrně zaviňte do ručníku, neždímejte, nemačkejte a nečesejte, jestli je to možné, vyvarujte se i fénování.

3. Zdravé vlasy jsou krásné vlasy

Jak už bylo zmíněno v začátku, tak zdravý člověk se rovná zdravé vlasy, a to my přesně potřebujeme. Jen zdravé vlasy jsou lesklé, hebké, husté a rychle rostou. Hřívu můžete posílit zevnitř pomocí vitamínů, jezte hodně bílkovin (ryby, luštěniny), ovoce, zeleninu a ořechyVitamíny můžete doplnit i pilulkami, důležitý je vitamín C, hořčík, zinek a železo.

4. Dejte vašim vlasům klid

Každodenní fénování, žehlení, kulmování vlasy zatěžuje a ničí. Nejlepší bude tyto procedury z vaší denní rutiny vyřadit úplně, ale pokuste se je alespoň eliminovat. To samé platí ale i o zásahu kadeřníka, časté barvení, trvalá atd. vám háro ničí, pokuste se alespoň občas dopřát vlasům klid.

5. Buďte na vlasy hodná

A to naprosto nejdůležitější, chovejte se k vašim vlasům slušně. Pořiďte si kvalitní kartáč na vlasy a česejte se opravdu jemně. Mokré vlasy nezaplétejte, nesvazujte a rozhodně s nimi nechoďte do posteleGumičky celkově eliminujte, každodenním svazováním vlasy ničíte. Dopřejte vašim vlasům cennou péči v podobě kvalitních přípravků a vitamínů.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková