Recept na nejlepší domácí proteinové palačinky: Připravte si je s banánem i s tvarohem

Bez bílkovin neboli proteinů se náš organismus neobejde. Jsou základním kamenem tkáňové struktury a nachází se prakticky v celém těle. Doplnit je můžeme vhodně zvolenou stravou – překvapivě i prostřednictvím jídel, které vnímáme spíše jako dezerty. Pokud vám v poslední době přicházejí na mysl domácí palačinky, neodpírejte si je. Prozradíme vám, jak si snadno a rychle připravit variantu bohatou na bílkoviny.

​Držíte dietu? To přece vůbec nevadí!

Obáváte se, že si spolu palačinky a dieta příliš netykají? Pokud se momentálně nacházíte ve fázi hubnutí, nemusíte si proteinové palačinky odpírat. Vtip je v tom, že je nepotřete centimetrovou vrstvou marmelády a ladem necháte ležet i cukr. Když použijete ty správné ingredience, nemusíte mít z lívanců žádné obavy. Naopak se stanou žádaným zpestřením fádního dietního jídelníčku. Ale teď už se vrhněme na samotnou přípravu. K přípravě budete potřebovat:
  • 250 ml mléka
  • 2 vejce
  • 100 g špaldové mouky
  • 30 g proteinu (nejlepší volbou je čokoládová příchuť)
  • 10 g holandského kakaa
  • Sladidlo
Tip: Jedna palačinka hlad nezažene, nebojte se jich upéct více. Třeba rovnou šest kusů, které si můžete bratrsky rozdělit s ostatními členy domácnosti.

Postup přípravy: Ingredience vložte do misky a důkladně je rozmíchejte tak, aby z nich vzniklo hladké těsto řidší konzistence. To následně vlijte na pánev (použijte suchou, nepřilnavou), kterou předem lehce vymažete máslem nebo kokosovým olejem, a opečete. Poslední krok – zdobení – je čistě ve vaší režii. Udělejte si svou domácí proteinovou palačinku tak, jak na ni máte chuť. Kromě ovoce včele s tradičním banánem můžete požít tvaroh, proteinellu i něco úplně jiného.

​Nejde vám to nebo jen nejste na pečení?

Někdo hold na pečení není – a někdy jsou na pořadu dne mnohem důležitější věci. Právě tehdy vám může přijít vhod klasická francouzská nebo pravá americká palačinka, kterou si můžete objednat na victus.cz. V nabídce najdete také chutné proteinové tyčinky a spoustu dalších proteinových dobrot.

Publikováno: 25. 09. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková