Bytový textil dělá z domu domov

Co dělá z domu opravdový domov? Vaše osobní věci a různé drobnosti na ozdobu. Nemusí to být nutně přeplněné poličky, sběrače prachu nebo mnoho obrazů na zdi. Své udělají i takové drobnosti, jako je bytový textil.

Slaďte povlečení s ostatními textiliemi

Neodmyslitelnou položkou je kvalitní povlečení. Bez něj by to nešlo. Určitě milujete ten úžasný pocit, když při usínání dýcháte příjemnou vůni čerstvě povlečené postele? Povlečení ovšem nemusí mít jen svou praktickou funkci. Vnímejte ho jako doplněk vašeho bytu. Výběr povlečení podřizujte mimo jiné tomu, zda se ten či onen kus hodí do vašeho interiéru. Povlečení by mělo ladit s barvou zdí, případně s dalším bytovým textilem. Vykouzlíte tak to nejpříjemnější místo na spaní.

Záclonám neodzvonilo, naopak jsou trendy

Svou pozornost věnujte také záclonám. Někteří od jejich používání ustupují, považují je za zbytečnost, na kterou jen sedá prach a udržují se v ní alergeny. Moderní záclony ovšem mají také své výhody. Oddělují váš domov od vnějšího okolí, zajišťují více soukromí. Zároveň lehce tlumí ostrý sluneční svit. A co víc, záclona je nestárnoucí dekorace, díky které je každý domov útulnější.

Out nejsou ani závěsy, stačí vybrat ty správné

K záclonám patří vkusné závěsy. Vzhledem k tomu, že lidé většinou mají žaluzie, už nejsou závěsy tolik vyhledávané. Dokonalou tmu ovšem žaluzie nevytvoří. Proto najdou závěsy uplatnění u těch, kteří mají lehké spaní a probudí je sebemenší světýlko z ulice. Závěsy ovšem slouží i jako zajímavý dekorační prvek. Na výběr je z tolika barev a vzorů, že určitě najdete takové, které sednou do vašeho domova. Bohatou nabídku bytového textilu najdete na Dante.cz. Tato společnost už přes dvacet let nabízí nejen záclony, závěsy a povlečení, ale také třeba přehozy na postel, ubrusy, utěrky, chňapky, ručníky apod. Všechny produkty jsou z velice kvalitního materiálu, který zajišťuje dlouholetou životnost.

Publikováno: 08. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková