Podnikatelské úvěry a jejich podoby

Když se jako podnikatelé či živnostníci dostanete do finančních trablů a nastalou situaci hodláte překlenout tím, že si vezmete úvěr, máte hned několik možností.

Banka je první, ale ne vždy konečnou volbou

V první řadě je dobré zkusit váš bankovní ústav. Banky totiž obvykle nabízejí poměrně výhodné úvěry s nízkými úroky. Problémem je mnohdy až přebujelá administrativní procedura, navíc banka pečlivě zkoumá vaši bonitu, aby měla jistotu, že úvěr budete schopni řádně splácet až do konce. Značné procento žadatelů má smůlu a banky jim odmítají pomoci.

Úvěry z nebankovního sektoru

Alternativou jsou nebankovní půjčky a úvěry, kdy vám potřebné finanční prostředky poskytnou soukromé společnosti. U nich očekávejte vyšší úrokové sazby, mnohdy si navíc nemůžete půjčit příliš velký obnos peněz. Pro podnikatele a živnostníky se pak jeví jako nejlepší řešení nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti.

Ručení nemovitostí má své výhody

Jakmile máte vlastní nemovitost, která například není zatížena hypotékou apod., máte možnost získat půjčku relativně snadno. Stačí jen doložit ono vlastnictví. Zástava nemovitosti přispěje k tomu, že vám soukromá společnost nabídne finančně atraktivní úvěr s nízkými úroky. Podnikatelské úvěry se zástavou nemovitosti samozřejmě mají své riziko. Vždy si musíte důkladně promyslet, zda budete schopni peníze splácet dle dohodnutých podmínek, jinak v krajním případě můžete o tuto nemovitost přijít. Důležité je se obrátit na dostatečně renomovaného poskytovatele, který nemá za cíl vás obrat. Příkladem spolehlivého partnera v tomto směru je firma Nebankovní Finance. Podnikatelským subjektům zajišťuje nebankovní úvěry na nemovitost ve chvíli, kdy je odmítnou banky. Napomůže vám zlepšit finanční zázemí a přispěje k prosperování vaší firmy, přičemž se po čase můžete vrátit zpět do bankovního sektoru, kde na vás čekají ještě výhodnější úvěry.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková