Jak správně kombinovat barvy oblečení? Třeba pokud jde o dlouhé šaty a doplňky?

Existují zásady, kterými nic nezkazíme. A pak jsou tady módní trendy, které nám z času na čas dovolí z těchto pravidel vystoupit a jít proti zavedeným tradicím. Jak tedy na kombinování barev? Nejčastěji řešíme, jak navzájem doladit oblečení se svrchníky a pak oblečení s doplňky. Tedy s botami, kabelkou a často i s rukavičkami, či dnes dokonce s rouškou. Všimly jste si inauguraci nového amerického prezidenta a outfity první dámy a viceprezidentky? Luxus svých outfitů vyjádřily jednobarevností. Viceprezidenka Kamila Harrisová zvolila šaty, kabát i rukavice ve stejném odstínu fialové. První dáma Abigail Bidenová měla zas kompletně outfit v tyrkysové. Všechno ladilo dokonale i s rouškou. První dáma pak použila aktuální módní trend, tělové lodičky. Kamala Harris měla lodičky černé a ladily s její černou rouškou. Prostě dokonalost, přitom jednoduché barevné řešení, na kterém nelze nic zkazit.

Kdy se můžeme, pokud jde o barvy v outfitu, odvázat?

Mnohdy neodoláme a koupíme si pestrobarevnou kabelku, nebo barevně výrazné boty. Pak je nenosíme, protože je neumíme barevně doladit s outfitem. Řešení nám nabízí bílý kostýmek, nebo malé černé (TIP: přečtěte si zajímavý článek o černých šatech). Obecně se nemusíme kombinací barev bát. Pokud je součásti vašeho botníku pohodlná obuv v červené barvě, kterou byste rády nosily častěji, kupte si ve stejném odstínu i červenou kabelku. Eventuálně i rukavice či roušku. Pak už máte možnost své červené boty nosit téměř k čemukoliv. Pravidlo, že by v našem botníku neměly chybět černé boty pro každou příležitost, pořád platí. Nenahradí je ani boty v tělové barvě. Prostě černá je univerzální a lepší je mít ji vždy po ruce.

Barvy ve večerním outfitu

Tradiční dlouhé šaty pro plesy a večírky jsou černé. Jak naložit s doplňky? Můžete je doladit barevně stejnými botami a kabelkou (ne však černými, to by byla nuda), nebo zvolit boty černé a kabelku pak nějakou skutečně extravagantní. Třeba v naprosto nečekané barvě. Jestliže máte šaty barevné, je v dnešní době dobrou volbou sáhnout po tělových lodičkách a kabelce barevně sladěné se šaty. Tradičně barevné kombinace u večerních rób zachraňují doplňky v metalických barvách.

Publikováno: 23. 01. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková