Domů » Jak správně kombinovat barvy oblečení? Třeba pokud jde o dlouhé šaty a doplňky?
Móda & krása

Jak správně kombinovat barvy oblečení? Třeba pokud jde o dlouhé šaty a doplňky?

Existují zásady, kterými nic nezkazíme. A pak jsou tady módní trendy, které nám z času na čas dovolí z těchto pravidel vystoupit a jít proti zavedeným tradicím. Jak tedy na kombinování barev?

Nejčastěji řešíme, jak navzájem doladit oblečení se svrchníky a pak oblečení s doplňky. Tedy s botami, kabelkou a často i s rukavičkami, či dnes dokonce s rouškou. Všimly jste si inauguraci nového amerického prezidenta a outfity první dámy a viceprezidentky? Luxus svých outfitů vyjádřily jednobarevností. Viceprezidenka Kamila Harrisová zvolila šaty, kabát i rukavice ve stejném odstínu fialové. První dáma Abigail Bidenová měla zas kompletně outfit v tyrkysové. Všechno ladilo dokonale i s rouškou. První dáma pak použila aktuální módní trend, tělové lodičky. Kamala Harris měla lodičky černé a ladily s její černou rouškou. Prostě dokonalost, přitom jednoduché barevné řešení, na kterém nelze nic zkazit.

Kdy se můžeme, pokud jde o barvy v outfitu, odvázat?

Mnohdy neodoláme a koupíme si pestrobarevnou kabelku, nebo barevně výrazné boty. Pak je nenosíme, protože je neumíme barevně doladit s outfitem. Řešení nám nabízí bílý kostýmek, nebo malé černé (TIP: přečtěte si zajímavý článek o černých šatech).

Obecně se nemusíme kombinací barev bát. Pokud je součásti vašeho botníku pohodlná obuv v červené barvě, kterou byste rády nosily častěji, kupte si ve stejném odstínu i červenou kabelku. Eventuálně i rukavice či roušku. Pak už máte možnost své červené boty nosit téměř k čemukoliv.

Pravidlo, že by v našem botníku neměly chybět černé boty pro každou příležitost, pořád platí. Nenahradí je ani boty v tělové barvě. Prostě černá je univerzální a lepší je mít ji vždy po ruce.

Barvy ve večerním outfitu

Tradiční dlouhé šaty pro plesy a večírky jsou černé. Jak naložit s doplňky? Můžete je doladit barevně stejnými botami a kabelkou (ne však černými, to by byla nuda), nebo zvolit boty černé a kabelku pak nějakou skutečně extravagantní. Třeba v naprosto nečekané barvě. Jestliže máte šaty barevné, je v dnešní době dobrou volbou sáhnout po tělových lodičkách a kabelce barevně sladěné se šaty. Tradičně barevné kombinace u večerních rób zachraňují doplňky v metalických barvách.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.