Mobilní telefon potřebuje vhodné pouzdro

Současná generace mobilních telefonů umí první poslední. Jsou doslova přeplněné elektronikou, díky čemuž se už víceméně jedná spíše o počítače než telefony, které známe deset patnáct let zpátky. I proto jsou však docela velké a jelikož výrobci nechtěli, aby jejich rozměry ještě více narůstaly, jedná se o docela nechráněné a křehké přístroje. Ty se naštěstí dají trochu obrnit, a sice vhodným obalem nebo sklem.

Ne všechny jsou takové

Takřka každý dotykový mobil vypadá víceméně stejně, alespoň pro většinu modelů to platí. Existují ovšem i jiné, mnohem robustnější verze, které jsou daleko lépe chráněné, než je dnes standardem. Jak již ovšem bylo naznačeno na začátku, nic není zadarmo. V tomto případě je cenou větší robustnost, a tím pádem také hmotnost. Nosit něco takového po kapsách je dosti nepohodlné. Na druhou stranu ten, kdo rád sportuje hlavně venku, něco takového jistě dokáže ocenit. I horolezci do této skupiny patří. Běžný telefon se po půlmetrovém pádu pomalu rozloží na atomy, zatímco obrněnější verze vydrží daleko více. Dokonce je možné se s takovou elektronikou potápět, ovšem ne zase kdovíjak hluboko.

Obal musí být těsný

Ne každý ale slézá hory, případně běhá s mobilem po parku. Většina lidí vyžaduje od svého přístroje kompaktnost a lehkost. Proto jdou obaly na mobily tak na dračku. Dokáží alespoň trochu zvýšit houževnatost telefonu a zároveň tím zásadním způsobem nezvýší jeho váhu. Takovýto obal pak dokáže fungovat nejen proti případnému mechanickému poškození, ale některé chrání rovněž proti vodě. Je však potřeba vybrat správný obal, který bude perfektně sedět.

Kde nakupovat

Takové se dají pořídit třeba i v e-shopu Ipouzdro.cz. Tamní zboží je kvalitní, avšak nezatížené vysokými cenami. Levně se tam dá sehnat ledacos, třeba i iPhone tvrzené sklo.

Publikováno: 23. 07. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková