Odškodnění po nehodě: Jak získat od pojišťovny co nejvíce peněz?

V životě mohou nastat různá neštěstí, která způsobí újmu na zdraví. I když jste obezřetní, občas nastanou situace, proti nimž sami nezvládnete vůbec nic. Vyrovnat se s následky pomáhá odškodnění. Peníze sice bolesti nezbaví, ale i tak v mnohém pomohou. Článek napoví, jakým způsobem od pojišťovny získat maximální sumu peněz.

Kdy vyžadovat odškodnění?

Život je někdy nespravedlivý; každý den hrozí nebezpečí, že se dostaneme do situace, která nám způsobí těžkou újmu na zdraví. Ať už jde o pracovní nebo školní úraz, ať se stanete obětí autonehody či trestného činu, v každé situaci vám náleží finanční kompenzace. I když je zdraví mnohem důležitější než bohatství a za peníze si ho nekoupíte, odškodnění pomáhá snadněji se vyrovnat s následky každého neštěstí. Díky odškodnění po dopravní nehodě si můžete dovolit kvalitnější a dlouhodobější rekonvalescenci. Zůstaňte na neschopence tak dlouho, dokud se nebudete cítit doopravdy zdraví a fit, neuspěchejte nástup do práce. Odškodnění nehoda Praha bohatě nahradí v rodinném rozpočtu částku, o kterou přijdete kvůli pobírání nemocenské.

Jak získat od pojišťovny maximální možnou částku?

Nečekejte, že vám pojišťovna automaticky vyplatí tolik peněz, kolik lze ve vaší situaci nárokovat. Pojišťovna se sice tváří jako parťák, ale ve skutečnosti chrání především své zájmy a hledá způsob, jak vám vyplatit jen část toho, na co máte nárok. Pracuje jen s tím, co samotný poškozený vyžaduje, nenapoví mu, co dalšího může udělat, aby získal více peněz. Pro takové případy je tady společnost První zdravotní poradenská. Už od roku 2013 poskytuje odborné poradenství v těžkých životních situacích. Zkušení advokáti zajišťují právní zastoupení a praktické rady během celého procesu vymáhání odškodnění. Poškození tak ve výsledku dostanou tu částku, která jim doopravdy náleží.

Publikováno: 13. 07. 2019

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková