Domů » I kvalitní software může být levný
Finance & práce

I kvalitní software může být levný

Počítač můžete až na pár výjimek provozovat pouze s volně dostupným softwarem, ale jedná se skutečně o dobrý nápad? Do jisté míry ano, nicméně pokud není váš počítač pouze zdrojem zábavy, ale často na něm i pracujete, nejspíše se nějakým těm investicím do programů nevyhnete.

Cenově dostupná licence

Jedním z nejvíce používaných programů vůbec je Office 365 pro jednotlivce. Jde o soubor několika kancelářských editorů, z nichž každý se používá k trochu něčemu jinému. Nejedná se vyloženě o něco, co musíte za všech okolností mít, jelikož existují i bezplatné varianty, nicméně ty nejsou ani zdaleka tak kvalitní.

Navíc Microsoft 365 pro jednotlivce se neustále vyvíjí, což mimo jiné znamená, že budete mít k dispozici vždy to nejlepší, co je na poli kancelářských programů možné. Tento druh softwaru ovšem stojí nebývale velké peníze.

Hlavně v případě, když příliš nevyděláváte, třeba proto, že ještě studujete, jde o docela velkou investici. Toto však platí pouze v případě, kdy se rozhodnete koupit si prvotní licenci. U druhotné licence je situace pro nakupujícího přeci jen o dost lepší.

Legální cesta

Laik si pod pojmem „druhotná licence“ asi nic moc nepředstaví. Víceméně jde o programy, které fungovaly ve většině případech na dnes již vyřazených firemních počítačích. Licence těchto programů byly kvůli tomu deaktivovány, nicméně jsou stále funkční a je možné je přeprodat. Zde už se však bavíme o mnohem levnějším zboží.

Nejedná se v žádném případě o nic nelegálního. Takovéto licence se prodávají na území Evropské unie zcela běžně. Samozřejmě, že je potřeba nakupovat software od ověřeného prodejce. Existuje celá řada podvodníků, kteří však nabízejí nefunkčního zajíce v pytli.

Na to byste si měli dávat pozor, a ještě před samotnou koupí si zjistěte, který e-shop je důvěryhodný a který nikoliv.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.