Domů » Na lokalitě záleží: 3 věci, které nesmíte nepodcenit při hledání nového bydlení
Bydlení

Na lokalitě záleží: 3 věci, které nesmíte nepodcenit při hledání nového bydlení

Změna je život, ale aby stála za to, musí být k lepšímu. V souvislosti s hledáním bydlení musíte sundat růžové brýle a zohlednit množství kritérií, která jste původně nepokládala za důležitá. Jinak se původní nadšení brzy změní ve zklamání. Pamatujte, že stylový interiér není zdaleka vším – samotný byt můžete kdykoliv rekonstruovat – co však nezměníte, je lokalita.

1. Dopravní dostupnost

Předpokládáme, že se nechystáte strávit zbytek života mezi čtyřmi stěnami bytu. Každodenně budete dojíždět do práce, do obchodu a na mnohá další místa, která se nebudou nacházet v docházkové vzdálenosti. Nechcete-li ztrácet čas mnohonásobným přestupováním a zdlouhavým čekáním na spoj, ohlídejte si dopravní dostupnost.

Samozřejmě to platí také v Praze. Příkladem bydlení s dobrou dopravní dostupností jsou byty Butovice. Obyvatelé mají autobusovou zastávku pouhé 2 minuty chůze a na metro jim to trvá jen o 5 minut déle.

2. Občanská vybavenost

Je naprosto jasné, že v bezprostředním okolí nového bydliště nebudete mít úplně vše, na co si vzpomenete. Za některými službami si budete muset dojet, ovšem rozhodně by to neměly být ty základní. Supermarket, pošta, ordinace lékaře a bankomat jsou nepsanou podmínkou, na které byste měla trvat. A pokud máte menší děti, určitě vám přijde vhod také základní škola.

Opět můžeme zmínit Nové byty Butovice, v jejichž blízkosti se nachází vše potřebné. Obchodní centrum Galerie Butovice a ordinace lékařů se nachází pouhých 6 minut chůze od bytových domů. Základní škola je dokonce ve stejné ulici – jen 4 minuty chůze.

3. Možnosti volnočasového vyžití

Rozhodně není na škodu, když si svůj budoucí domov vyberete také s ohledem na možnosti volnočasového vyžití. Pokud ráda trávíte čas aktivně, zjistěte si, zda se poblíž nachází multifunkční sportoviště nebo park.  Milovníci kulturního života se naopak neobejdou bez kina, divadla a stylové kavárny.

Po vysněném bydlení se můžete poohlédnout na www.fineobydleni.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.