Domů » Kam na letošní lyžovačku? Do vyhlášených lyžařských oblastí ve Francii!
Cestování

Kam na letošní lyžovačku? Do vyhlášených lyžařských oblastí ve Francii!

Rozhodla jste se, že se svými nejbližšími letos prožijete nejlepší lyžovačku svého života? Pak byste měla obezřetně vybrat vhodnou lokalitu. A raději se rovnou poohlédněte v zahraničí, protože úroveň alpských lyžařských center je „top“, Abychom vám to usnadnili, vybrali jsme pro vás nejlepší lokality ve francouzské části Alp. Ať už nakonec zamíříte do kterékoliv z nich, neuděláte chybu!

Les Sybelles

Lyžařská oblast Les Sybelles na jihu Savojských Alp nabízí zajímavý kontrast moderní zástavby a klasické venkovské savojské architektury. Na milovníky lyžování zde čeká více než 310 km sjezdovek, které propojuje kolem sedmi desítek vleků. Kromě skvělého lyžování si zde užijete i výlety po malebném okolí a čarokrásnou přírodu v přilehlých národních parcích Les Ecrins a La Vanoise.

Val Thorens

Nejvýše položené evropské lyžařské středisko nese název Val Thorens a mimo jiné jde o nejrozsáhlejší lyžařkou oblast na světě. Takže se zřejmě nepodivíte nad bohatou nabídkou sjezdovek pro lyžaře všech úrovní a přítomností mnoha jedinečných atrakcí, restaurací a kaváren. Ta zmínku stojí Cime de Caron – visutá kabinová lanovka s kapacito pro 150 osob, která vás zaveze až do výšky 3196 m n. m.

Alpe d Huez

Rozhodnete-li se pro lyžařské středisko Alpe d Huez, pravděpodobně budete na lyžování Francie vzpomínat jen v dobrém. Právě tato oblast se totiž pyšní téměř celoročně prosluněným počasím a ideálním klimatem. A jen tak mimochodem – můžete si projet 16 km dlouhou černou sjezdovku Saremme. V Evropě na delší nenatrefíte!

La Plagne

Lyžařská oblast La Plagne se nachází na jihovýchod od Alberville – města, kde se v roce 1992 konaly zimní olympijské hry. Zůstala zde po nich bobová a sáňkařská dráha, kterou si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Tím však zábava v deseti vzájemně propojených areálech teprve začíná. Přes 225 km špičkových sjezdovek uspokojí i náročné lyžaře!

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.