Kam na letošní lyžovačku? Do vyhlášených lyžařských oblastí ve Francii!

Rozhodla jste se, že se svými nejbližšími letos prožijete nejlepší lyžovačku svého života? Pak byste měla obezřetně vybrat vhodnou lokalitu. A raději se rovnou poohlédněte v zahraničí, protože úroveň alpských lyžařských center je „top“, Abychom vám to usnadnili, vybrali jsme pro vás nejlepší lokality ve francouzské části Alp. Ať už nakonec zamíříte do kterékoliv z nich, neuděláte chybu!

Les Sybelles

Lyžařská oblast Les Sybelles na jihu Savojských Alp nabízí zajímavý kontrast moderní zástavby a klasické venkovské savojské architektury. Na milovníky lyžování zde čeká více než 310 km sjezdovek, které propojuje kolem sedmi desítek vleků. Kromě skvělého lyžování si zde užijete i výlety po malebném okolí a čarokrásnou přírodu v přilehlých národních parcích Les Ecrins a La Vanoise.

Val Thorens

Nejvýše položené evropské lyžařské středisko nese název Val Thorens a mimo jiné jde o nejrozsáhlejší lyžařkou oblast na světě. Takže se zřejmě nepodivíte nad bohatou nabídkou sjezdovek pro lyžaře všech úrovní a přítomností mnoha jedinečných atrakcí, restaurací a kaváren. Ta zmínku stojí Cime de Caron – visutá kabinová lanovka s kapacito pro 150 osob, která vás zaveze až do výšky 3196 m n. m.

Alpe d Huez

Rozhodnete-li se pro lyžařské středisko Alpe d Huez, pravděpodobně budete na lyžování Francie vzpomínat jen v dobrém. Právě tato oblast se totiž pyšní téměř celoročně prosluněným počasím a ideálním klimatem. A jen tak mimochodem – můžete si projet 16 km dlouhou černou sjezdovku Saremme. V Evropě na delší nenatrefíte!

La Plagne

Lyžařská oblast La Plagne se nachází na jihovýchod od Alberville – města, kde se v roce 1992 konaly zimní olympijské hry. Zůstala zde po nich bobová a sáňkařská dráha, kterou si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Tím však zábava v deseti vzájemně propojených areálech teprve začíná. Přes 225 km špičkových sjezdovek uspokojí i náročné lyžaře!

Publikováno: 26. 11. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková

Tagy: francouzská lyžařská střediska | lyžování francie