Domů » Jak připravit králíka na výstavní sezonu
Skvělé tipy

Jak připravit králíka na výstavní sezonu

Patříte mezi zapálené chovatele králíků a chcete sbírat úspěchy na výstavách? Pak musíte opravdu hodně dbát na králíkovu kondici, srst a jeho zdravotní stav. Jedině tak mohou vyniknout všechny jeho přednosti odpovídající danému plemenu. Základem péče je kvalitní strava.

Kvalitní srst

Výstavní králík by měl mít pružnou a lesklou srst. K tomu mu pomůže správné složení potravy. Měla by být bohatá na biotin, methionin, zinek a rostlinné oleje. Doporučujeme krmivo pro králíky od firmy Energys. V její nabídce najdete speciální granule vyrobené přímo pro výstavní králíky.

Ideální hmotnost a kondice

Aby králík na výstavě uspěl, musí být v dobré kondici a mít ideální hmotnost. Tu hlídejte už dlouho před výstavou a v případě potřeby upravte druh krmení a také krmnou dávku. Hubení králíci potřebují výživnou stravu, tlustým prospěje redukční dieta (pozor, nijak to s ní nepřehánějte, ať králíka netrápíte). Granule pro králíky snadno vyřeší všechny problémy. Existuje mnoho druhů, ze kterých vyberete přesně podle potřeb vašeho králíka.

Hygiena klece, napáječky a misky

Dbejte také na králíkovo zdraví. Nejvíc pro něj uděláte pečlivou hygienou klece, napáječky a misky. Podestýlku byste měli měnit alespoň jedenkrát týdně, zároveň také vymýt dno, na kterém se jinak tvoří usazeniny moči. Drátěná část klece tak častou péči nepotřebuje, stačí, když ji sem tam opláchnete nebo vykartáčujete.

Misku stačí vypláchnout a nechat důkladně oschnout. Větší práce je s napáječkou. Tu musíte pravidelně rozebírat a zbavovat řas a srsti. Zásobník na vodu pečlivě vydrhněte štětkou na nádobí, abyste měli jistotu, že se v ní neusazují žádné infekce. Na čištění určitě nepoužívejte chemické prostředky, které by mohly králíkovi ublížit. Vsaďte na přírodní produkty nebo si k čištění připravte slabý roztok vody a octu. Za všech okolností nezapomeňte na důkladné opláchnutí.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.