Nejen v Praze je blaze. Atraktivní pozemky nabízí i Poděbrady!

Bydlet v hlavním městě je sice fajn z hlediska nekonečných možností práce a vyžití ve volném čase, nicméně pro rodinný život není ruch velkoměsta úplně ideální. Proto se tolik lidí stěhuje raději do vesnic a měst v nedalekém okolí hlavního města. Jedním z možných kandidátů je i lázeňské město Poděbrady, kde se aktuálně prodávají nové stavební pozemky v centru. Najít pozemky ke stavbě ve středních Čechách v současné době není vůbec snadné. Ceny jsou vysoké a lokality ve finále nic moc. V tomto se přitom nevyplácí dělat kompromisy. Když si člověk vybírá místo pro život, měl by zvolit takové, které mu na první pohled přilne k srdci.

Lázeňská pohoda v Poděbradech

Poděbrady vám k němu přilnou. Toto čtrnáctitisícové městečko se nachází půl hodiny jízdy od Prahy. Mají tady hezký zámek, muzeum filmových legend, muzeum Lega, výletní lodě plavící se po Labi, a především největší středočeské lázně. Chtěli byste to mít k promenádě podél Labe jen dvacet minut pěšky? Přesně takovou vzdálenost mají volné pozemky Poděbrady nacházející se v srdci města.

Atraktivní pozemky už podruhé

Aktuálně se stavební pozemky Poděbrady nabízí už ve druhé etapě. V rámci první etapy se prodalo 21 parcel po jedné straně ulice, teď dochází na druhou. Ve druhé etapě je k dispozici daleko více pozemků, konkrétně 45. Zařizovatel projektu Pozemky Koutecká tak reaguje na vysokou poptávku. Přesto je většina pozemků z druhé etapy již prodaná, další jsou rezervované. Na své budoucí majitele jich čeká jen pár. Většina pozemků má výměru mezi 700 a 800 m2, avšak najde se i pár rozlehlejších s rozlohou třeba 1500 m2. Volné jsou zejména parcely na okrajích nově plánované výstavby, zatím je ještě z čeho vybírat. Dlouho ovšem nebude, tak na nic nečekejte. Pokud sháníte stavební pozemky blízko Prahy, přijeďte se podívat do Poděbrad. Právě tady byste mohli najít svůj vysněný domov.

Publikováno: 19. 05. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková