Domů » Zdravější jídelníček aneb Co je to BIO potravina?
Zdraví

Zdravější jídelníček aneb Co je to BIO potravina?

Pojem BIO je už několik let trendem. Někteří lidé se o takové potraviny zajímají jenom okrajově, u jiných jde o směr, kdy nekonzumují nic jiného. Nevyznáte se v tom, ale rádi byste se stravovali zdravěji?Podívejme se společně, co je to bio potravina a kde konkrétně je možné ji sehnat. Pokud chcete posílit imunitu a zařadit do jídelníčku kvalitnější potraviny, máte nejvyšší čas!

Bio potravina pochází z ekologického hospodářství

To hlavní, co odlišuje biopotraviny od těch běžných, je fakt, že se jedná pro produkt ekologického hospodářství. Jednoduše řečeno takového hospodářství, kde se nepoužívá chemie. Základem takového hospodářství jsou i bioprodukty, které jsou základní surovinou pro výrobu biopotravin. Doma si z nich můžete udělat třeba chutný salát plnější chuti.

Živočišné, i rostlinné BIO potraviny

BIO není nutně spojováno jenom s rostlinnou výrobou. Pojem biopotravina totiž označuje jak produkty rostlinné, tak produkty živočišné. Není tedy problém pořídit v této formě jak například ovoce a zeleninu a výrobky z nich, tak i maso. A samozřejmě i masné výrobky různého druhu.

Certifikát a označení

Biopotravina by měla být charakteristická kromě toho, že pochází z ekologického hospodářství, rozhodně i tím, že bude mít certifikát. Ten je jasným potvrzením toho, že vznikla v souladu s podmínkami, které vyžadují, aby bylo něco označeno pojmem bio. Nedošlo tedy k použití například umělých hnojiv, nebo různých chemických postřiků, nebo jiných látek. Roli však hrají i následné procesy, jako je samotná výroba, nebo balení. I zde musí být dbáno na ekologickou formu.

Kde bio potraviny pořídit?

Dnes se bio potraviny dostávají do obchodní sítě stále více. Není výjimkou, že jsou součástí i velkých obchodních řetězců. Mnohem vyhledávanější formou jsou však soukromí zemědělci, nebo různé ekologické farmy, kde lze nakoupit přímo od producentů. Další cestou, jak se k biopotravinám dostat, jsou různé farmářské trhy. Ty se pravidelně konají ve většině velkých měst České republiky. Právě na ně se řada lokálních producentů biopotravin také v celkem hojném počtu sjíždí.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem plných tipů ostrov-inspirace.cz.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.